Néhány héttel a parlamenti választás előtt zavart okozhat a kormánypárti táborban az orosz invázió, a támadás ugyanis megkérdőjelezte az elmúlt tizenkét év külpolitikáját – mondták az rtl.hu-nak nyilatkozó elemzők.
Friss közvélemény-kutatást készített a Republikon Intézet, amelyben felmérték azt, hogy mi mozgatja a pártok szavazóit, illetve hogy mely korosztályok és társadalmi rétegek hogyan képviseltetik magukat az egyes politikai csoportosulásoknál.
A kormánypárti szavazók jelentős többsége gondolja úgy, hogy a korrupcióban érintettek érdemtelenül gazdagodnak meg, egyharmaduk pedig azt mondja: ma Magyarországon nem lehet sikeres vállalkozást indítani fideszes kapcsolatok nélkül.
A társadalom több mint kétharmada szerint Mészáros Lőrinc a miniszterelnöknek köszönheti meggazdagodását. Még a Fidesz szavazók többsége is így gondolja – derül ki abból a közvélemény-kutatásból, amelyet a Republikon Intézet készített a 24.hu megbízásából. - írja a 24.hu.
2016 februárjától kezdődően a Republikon Intézet havi közvélemény-kutatással jelentkezik, melyet ezer fő személyes megkeresésével végzünk, a kutatás nem, életkor, végzettség és településtípus szerint reprezentatívnak tekinthető.
Öt különböző csoportra osztható a baloldali, liberális pártok szavazótábora: törzs MSZP-szavazó, klasszikus balliberális, nemzeti baloldali, kritikus baloldali középosztálybeli és csapódó liberális választókat különítettünk el azáltal, hogy értékválasztásaik alapján kategorizáltuk e szavazókat – derül ki a Republikon Intézet legújabb elemzéséből, amely a baloldali és liberális pártok szavazóit vizsgálta egy összevont, 3000 fős adatbázison.
A Republikon Intézet stratégiai igazgatója szerint a baloldalnak nem érdemes új pártban és szereplőkben reménykednie, reálisabb a jelenlegi résztvevőkből kialakítani egy életképes formációt, miközben arra is figyelniük kellene, hogy a Fidesz olykor csapdába csalja az ellenzéki pártokat.