h i r d e t é s
Titokzatos jelenséget rögzített a NASA Napot megfigyelő kamerája május 2-án, majd meg is szakadt a közvetítés. Többen úgy vélik, a NASA titkol valamit.
Nagyon rápörögtek az internetezők a Mars-járó által készített felvételre. Sokan úgy vélik, ezzel bizonyítva is lett az ufók létezése.
Az egymással interakcióban lévő galaxisok ismerős formát vettek fel.
A kínai holdjáró még december elején figyelt fel a tőle 80 méteres távolságban lévő objektumra. Közelebb ment hozzá, hogy kiderítse, miről van szó pontosan.
Az anyagot az Apollo-17 küldetése során gyűjtötték be.
Ötven másodperces hanganyagot közölt a NASA.
A NASA Perseverance marsjárója széntartalmú szerves vegyületeket fedezett fel a vörös bolygó Jezero-kráterének talajából származó sziklákban.
Nem nagyon verte nagydobra a NASA, de az egyik, 2018-ban fellőtt űreszköze, a Parker napszonda (Parker Solar Probe, PSP) újabb kozmikus sebességi rekordot döntött.
A GJ 367b az eddigi legkisebb olyan exobolygó, amit rendkívül részletes képet kaptak a tudósok.
Az oroszok feljelentik az űrállomás megfúrásával vádolt űrhajóst, a A NASA asztronautája állítólag egészségügyi probléma miatt omlott össze, de más pletykák is lábra keltek.
Egy tudóscsoport a marsi szelek hangja alapján tudta az első részletes képet rekonstruálni arról, hogy pontosan mi is rejlik közvetlenül a vörös bolygó felszíne alatt.
A tudósok egyre jobban aggódnak, szerintük a magán űrcégek miatt nő a veszély.
A felvételt a Curiosity marsjáró készítette.
A vegyületet korábban nem mutatták ki ilyen messze a bolygónktól.
A csillagászok csak 4 órával azután fedezték fel a 2020 UA1 aszteroidát, hogy az elhaladt a Dél-sark mellett.
Az objektumot eddig főként amatőr csillagászok vizsgálták.
Az amerikai űrhivatal Juno űrszondája háromdimenziós felvételeket készített a Naprendszer leghatalmasabb gázóriásáról.
A 2005 QN173 mintha egyszerre lenne aszteroida és üstökös.
Jelentkezett a BepiColombo nevű űrszonda
Ha van a világűrben szentlélek, az tartja össze az ISS-t.
Kutatók feltételezései szerint a hatalmas foltok minden bizonnyal gázbuborékok lehetnek.
Hétfőn kutatók egy egészen különleges jelenségnek lehettek szemtanúi, mely során egy óriási objektum a gázóriásnak csapódott.
Sikerrel zárult a Perseverance rover második kőzetgyűjtő missziója, mely során értékes geológiai kincseket helyezett fedélzetére.
Habár úgy tűnt, a Csang–o-5 űrszonda hamarosan visszatérhet a Földre, fedélzetén a Holdról begyűjtött kőzetmintákkal, az irányítóközpont visszafordította az égitest felé a szerkezetet.
Az Ausztráliában található rendkívül érzékeny ASKAP rádióteleszkóp segítségével rejtélyes rádióhullámokra bukkantak, melyek eredetét még nem sikerült megmagyarázni.
A NASA másik robotjárműve, a Curiosity már 9 éve ténykedik a Marson. A legújabb műve egy lenyűgöző panorámakép.
Bemutatta a kínai Csu-zsung marsjáró által készített első felvételeket a kínai nemzeti űrhivatal egy Pekingben tartott pénteki eseményen.
Közeli felvételeket készített a Jupiter legnagyobb holdjáról, a Ganymedesről az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) Juno nevű űrszondája.
Amikor a földönkívüli életről esik szó filmekben és könyvekben, akkor általában vagy a Föld közelében lévő bolygók, vagy nagyon távoli égitestek kapcsán van arról szó, hogy lehet rajta esetleg élet.
A NASA kutatói is ledöbbentek, amikor potenciálisan szerves eredetű só maradványait találták meg a vörös bolygó felszínén, ami arra utalhat, hogy valaha élet lehetett a kietlen Marson.
A Tienven–1 misszió keretében történelmi eseménynek lehettünk szemtanúi, a kínai Csuzsung marsjáró ugyanis talajt ért a vörös bolygó felszínén.
Megvan arra az esély, hogy minden maradvány el fog égni a légkörben a visszatéréskor.
Nem az előre tervezett ütemben zajlott az Ingenuity drónhelikopter péntek hajnali felszállása, ami ismeretlen okokból kifolyólag meghiúsult.
Ausztrál csillagászok az olvadt lávánál is magasabb a hőmérsékletű bolygót fedeztek fel.
Számos meglepő felfedezést tett az első marsi év alatt a SEIS, a NASA-nak a vörös bolygón lévő űrszondája, az InSight szeizmométere.