Az oltást nem lehet mifelénk úgy ukmukfukk kötelezővé tenni, hiszen nem egy diktatúra lennénk, mondta bele a nyilvánosságba Orbán Viktor. Talán kicsit göcögött is – persze csak úgy befelé – a miniszterelnök, hogy egy vérbeli demokratikus panel mögül nézi hülyének az országot.
Összefüggés van az AstraZeneca brit-svéd gyógyszercég és az Oxfordi Egyetem által a koronavírus ellen kifejlesztett vakcina és a vérrögképződéses esetek között - jelentette ki Marco Cavaleri, az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) vezető tisztségviselője egy kedden megjelent olasz lapinterjúban.
Emberi hiba miatt nem felelt meg a minőségellenőrzésen a Johnson and Johnson (J&J) gyógyszeripari vállalata, a Janssen által kifejlesztett vakcina egyik amerikai szállítmánya - közölte a vállalat helyi idő szerint szerdán.
Lázár János a Rádió 7-nek adott interjújában megosztotta véleményét a nyugati és a keleti oltóanyagokról, s úgy véli, “azok a politikusok akik Brüsszelre bízták magukat, életveszélyes döntést hoztak”.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ március 26-án engedélyezte a várandósok koronavírus elleni oltását, amelyre a Semmelweis Egyetem azonnali hatállyal lehetőséget biztosított.
A New York Times összehasonlította a Magyarország által beszerzett orosz és kínai vakcinák árát az Európai Unió által beszerzett Pfizer/BioNTech és AstraZeneca oltóanyagok árával. Ezek alapján a Sinopharm oltóanyagának ára jóval magasabb, mint más vakcináké.
A The Lancet nevű orvosi szaklapban publikált tanulmány szerint a kísérletek első és második fázisa során megfelelő hatékonyságot és biztonságosságot mutatott az indiai Bharat Biotech által fejlesztett Covaxin vakcina.
Miközben vannak olyan államok, amelyek vezetői azt ígérik, hogy országuk lakosság néhány hónapon belül megkapja az első szúrást a koronavírus-oltásból, egy német szállítmányozási szakértő, aki rálát a vakcinák gyártására is, úgy véli, a helyzet messze nem ilyen rózsás.
Kommentek