h i r d e t é s

Olvasóink 97 százalékának nem tetszik a kormány tájékoztatása a koronavírusról

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Olvasóink 97 százalékának nem tetszik a kormány tájékoztatása a koronavírusról

2020. március 18. - 09:31

Tegnap reggel megkérdeztük olvasóinkat, hogy egyetértenek a kormánynak azzal a döntésével, hogy nekünk nem kell tudnunk, hogy mely településeken lehetnek koronavírusos betegek.

Itt is, mint az élet számos területén visszaköszön az a kormányzati logika, hogy "Ne kérdezz, ne érdeklődj. Neked ezt nem kell tudnod, nem Rád tartozik, nem a Te dogod. Marardj csendben, végezd a munkád. Majd mi tudjuk, hogy mi kell Neked és azt is, hogy mit tudhatsz és mit nem."

Feltettünk olvasóinknak egy egyszerű kérdést:

Ön szerint fontos volna tudni, hogy mely településeken van koronavírusos beteg?

A cikk írásakor így gondolták Önök:

Ezek szerint a nagyon nagy többségnek nem tetszik Müller Cecília országos tisztifőorvos és a kormány álláspontja.

A tisztifőorvos szerint azért nem kell tudnunk, hogy van-e a szomszédunkban koronavírusos beteg vagy fertőzött, mert így tiszteletben tarthatjuk a betegek személyiségi jogait, és nem lenne helyes, ha egy beteg lekövethető lenne az adatai alapján.

Mindenki tegye fel magának a következő kérdést: Azzal, hogyha az emberek megismernék ezeket az adatokat, az pánikot keltene vagy egy picit felelőségteljesebbé válnánk?

 

Ehhez képest a szomszédos Ausztria egészségügyi minisztériumának koronavírusról szóló oldalán a címlapon olvashatók a legfrissebb területi adatok, a horvátországi eseteket megyékre lebontva ismertetik. Románia egészen vasárnapig minden betegről közölte, hogy mely megyében élt, férfi vagy nő, és hány esztendős. Hétfőtől ennyire részletes adatokat már nem közölnek, de a megyéket továbbra is nyilvánosságra hozzák. A lengyel kormány koronavírusoldalán az ország térképén kattintgatva lehet tájékozódni az esetekről, járási szinten. A finn kormány nem megyénként, hanem a területileg illetékes nagy kórházak hatáskörei alapján ad ki naponta frissülő információkat a betegek földrajzi helyzetéről, a finnen kívül svéd és angol nyelven is