h i r d e t é s

Miért nem jut szóhoz az MSZP?

Olvasási idő
3perc
Eddig olvastam
a- a+

Miért nem jut szóhoz az MSZP?

2015. november 09. - 16:42
0 komment

Az internet tele van humoroldalakkal, ahol videókat nézhetünk különféle bakikról. Valaki leesik a székről, elcsúszik az esküvőjén, véletlenül ráüt a kezére kalapáccsal. Mind-mind olyan momentumok, amelyekre kíváncsiak vagyunk, de ha hiányozna belőlük az a bizonyos pillanat, érdektelenné válnának. Minek is néznénk végig egy embert, aki végigmegy az utcán csak úgy? Ha nem történik vele semmi, nincs helye az oldalon.

Valahogy így működik az MSZP körüli médiafelfogás is. Ha a szocialisták előállnak egy javaslattal, amely a fizetésemelésről szól, annak lehetséges megvalósítási módszereit taglalja, és kiáll az emberek mellett, alig-alig jelenik meg a médiában róla valami. Ha viszont egy, a párt számára kellemetlen nyilatkozatot tesz egy politikus, hetekig erről szól a sajtó. Jó példa erre a napokban történt kerítés-ügy.

Gőgös Zoltán, az MSZP elnökhelyettese úgy nyilatkozott a Népszabadságnak, hogy "ha nagyon sürgősen nem lesz európai megoldás, ha nem ott oldjuk meg a problémát, ahol keletkezik, akkor tényleg valahogy le kell zárni a külső határokat". Mindezt Hiller István megszólalására reagálva mondta el a politikus. Nem kellett sokat várni, amíg az újságíró kollégák elkezdtek találgatni, hogy mit is jelent ez a mondat. Fidesz-közeli MSZP kialakulásáról beszéltek, összefüggéseket kerestek az összefüggéstelenségben, holott mind Tóbiás József, mind Gőgös Zoltán nyilvánvalóvá tette: nem támogatják Orbán menekültpolitikáját. Nem egy rendkívüli bejelentés kapcsán közölték ezt, hanem erről beszélnek, amióta elkezdődött a folyamat. Mégis, a közelmúltban legtöbbet szereplő hír ennek ellenkezőjét állítja Hiller István magánvéleménye miatt, amelynek tartalmát aztán a későbbiekben ő maga helyesbítette.

"A nemzeti együttműködés rendszere számomra álságos, elutasítandó, mindenképpen kormányváltást akarok" - mondta Hiller az ATV Egyenes Beszéd című műsorában Tóbiás felszólítására reagálva, miszerint határolódjon el korábbi nyilatkozatától. Hiller hozzátette: nem akar pártelnök lenni, ugyanakkor az MSZP megújításában szerepet vállal, és nem ugrik el semmilyen feladat elől. Leszögezte, hogy az MSZP-nek nincs útja a Fidesz felé, mint ahogy neki sincs útja a Fidesz felé.

Gőgös Zoltán azt mondta az ATV-ben, hogy a Népszabadságnak adott nyilatkozatában nem arról beszélt, hogy támogatná a Magyarország déli határain épülő kerítést, hanem arról, hogy Európa (és nem az Európai Unió) külső határainak megvédését támogatná, méghozzá Törökország területén, a török kormánnyal partnerségre törekedve.

A fentiekből világosan látszik, hogy amíg a baloldali és a bizonytalan választópolgárok az MSZP kommunikációját bírálják, amiért nem elég markáns a Fidesszel szemben, valamint nem mutat be megfelelő alternatívát helyette, a párt az efféle megszólalások tisztázásával kénytelen foglalkozni, hiszen a vezérhírek erről szólnak.

Mindeközben a baloldal igyekszik eljuttatni a tényleges üzeneteit is a választópolgárok felé. Tóth Bertalan MSZP-s képviselő leleplezte azt a gázmutyit, amiért önmagában le kellene mondania a kormánynak, de legalábbis felkutatnia a felelősöket. Tóbiás József minden lehetséges fórumon elmondja a fizetésemeléssel kapcsolatos javaslatukat, amelynek megvalósítását holnaptól is el lehetne kezdeni. Gőgösék a szervezett földrablásról beszélnek szerte az országban, és minden lehetséges felületen. A szocialisták folytatják harcukat a gyermekéhezés felszámolásáért, beállva egy civil kezdeményezés mögé, mindezek mégsem bírnak akkora hírértékkel, minthogy az ezerszer elmondott álláspont teljes kifordítását rájuk nem húzza egy újságíró. Akkor aztán erről beszél minden orgánum.

Tényleg akkora apátia uralkodik Magyarországon, hogy nem érdekelnek minket olyan korrupciós bűntettek, amelyek miatt másutt már rég tömegek követelnék a kormány távozását? Jobban izgat minket a bulvár, a menyasszony elcsúszása, a politikai giccsparádé? Miért nem halljuk meg a fontos üzeneteket, miért nem tanultunk meg még szelektálni, és a média miért teszi jelentéktelenné a mindannyiunkat érintő politikai ügyeket?

 

Jabronka Richárd / stop.hu