h i r d e t é s

Édes istenem adj erőt, hogy ezt a civil süketelést kibírjam!

Olvasási idő
4perc
Eddig olvastam
a- a+

Édes istenem adj erőt, hogy ezt a civil süketelést kibírjam!

2017. január 21. - 11:55
0 komment

Valamikor a 2000-es évek elején nagyon megváltozott a világ, ez a változás amolyan vízválasztó is lett egyben, az „elit vagy elitek” vízválasztója.

Egy normális országban van az „elit” meg a többi, nálunk meg a többiek és köztük az „elitek”. A lényeg, hogy az információs társadalomból, befordultunk a hálózatos társadalomba. Ezt a folyamatot és annak szerkezetét Barabási Albert László csodálatosan és érthetően leírja a Behálózva című munkájában.

A hálózatos társadalom és az információs társadalom közti különbséget egy egyszerű példával lehet bemutatni, az első Einstein relativitás elmélete a második Newton fizikája! Mielőtt bárki azt mondaná, hogy Newton fizikáját máig használjuk, a válaszom az, hogy IGEN! Azonban, ha kilépünk a közvetlen bennünket körülvevő létből, akkor már a világ Einstein nélkül nem érthető!

A szakmai részeknek vannak nálam avatottabb ismerői, ezért áttérnék a fő mondandómra, nevezetesen arra, hogy a hálózatos társadalom rendszerszerű megközelítése új eszközrendszert adott az azt ismerők kezébe a társadalom manipulálásához. Gyakorlatilag ennek a kísérletnek, majd üzemszerű működésnek vagyunk a résztvevői, illetve áldozatai immáron több mint 10 éve!

Orbán 2002-ben megértette mit jelent a hatalmat elveszíteni! Orbán azonban azt is megértette, hogy mi különbség a múlt eszközeivel próbálkozni, vagy a legújabb eszközök bevetésével! Az eszközcsere konkrét dátuma 2006! A régi rendszer eszközeivel elveszítette a választást az új eszközrendszer bevetésével 2006 őszén elkezdte a hatalom amortizálását!

Mielőtt bárki azt hinné, hogy 2006 ősze nem egy megkoreografált rendszerint zajlott és nem használta a hálózat elméletet gyakorlati célra, az azt hiszem, téved.

Gyurcsány az információs társadalom rendszerének megfelelően a birtokában lévő információt kiszivárogtatta, - nem kalkulálva azzal, hogy az egyébként politikailag rendben lévő beszéd -, ordenáré kifejezésekkel tarkított részletei alkalmasak arra, hogy a magyar társadalmat megfelelő módszerek igénybevételével megmozgassa.

A felvetés végiggondolásához érdemes elolvasni egy a színes forradalmakkal kapcsolatos elméleti megfogalmazást:

  • „A színes forradalmak magva lényegében a társadalmi dominanciára törekvés. A mozgalom képes elegendő létszámú egyént ösztönözni arra, hogy konfrontálódjon az állammal, és megpróbálja megbuktatni azt. A további résztvevők hatékony toborzása érdekében ideológiai, pszichológiai és információs technikákat alkalmaz. Bár előnyben részesíti azt a helyzetet, hogy a mozgalom ideái képviseljék a gondolkodás fősodrát, nem minden esetben ez az irányvonal jelenik meg. A Színes forradalmak nem kell elérjék az ország vagy főváros lakosságának többségét ahhoz, hogy sikeresek legyenek.
  • Mindössze annyit kell tenniük, hogy elegendő embert gyűjtsenek össze, ami már biztonsági kihívást jelent a védekező kormány számára. A színes forradalmak sikerességéhez szükséges egyének száma változó lehet országonként, valamint eltérő lehet a kormány sajátosságai, a kormány és a biztonsági apparátus ereje mentén. A társadalmi dominanciát eléri, amint kritikus tömeget tud szembefordítani a hatóságokkal, és előállítja azt a kaotikus természetű kihívást, ami a mozgalom célja volt. A színes forradalmak így a társadalom olyan nem tapintható aspektusai felett próbálnak uralmi helyzetet elérni, mint az ideológiák, a pszichológia, és az információ.”
  • "A tömegpszichológia szisztematikus tanulmányozása rámutatott a társadalom manipulációval történő, láthatatlan kormányzásában rejlő lehetőségekre, azáltal, hogy egy csoportban egyetlen, a többi egyéntől eltérő mentális karakterrel bíró egyén motivációinak manipulálása hatással van a csoport egészére, miközben a csoport egésze olyan impulzusok és érzelmek által vezérelt, melyek nem magyarázhatóak az individuális pszichológia terén szerzett eddigi ismereteink alapján. Emiatt természetesen felmerült a kérdés: ha megértjük a csoportelme mechanizmusait és motivációit, lehetséges-e a tömegek kontrollálása és akaratunk szerinti szabályozása anélkül, hogy arról tudnának?"
  • "A szavak, hangok, és képek kevés eredményt érnek el, hacsak nem eszközei egy alaposan kigondolt tervnek és gondosan szervezett módszernek. Ha a tervek jól megfogalmazottak és megfelelően alkalmazottak, a szavak által továbbított ideák az emberek részévé válnak. Amikor a nyilvánosság meggyőződött egy idea megalapozottságáról, továbblép az idea által sugallt cselekvés irányába, legyen az ideológiai, politikai, vagy szociális... de ezek az eredmények nem történnek előzmény nélkül - alapvetően a konszenzus tervezése által valósíthatóak meg."

 

Gondoljuk végig mi történt akkor, hol léptek be a kopaszok, kik vezették össze a tüntetőket, mikor és hogyan lépett be a Fidesz!

A mai hatalomgyakorlás eszközrendszerének alapja a fent leírtak, természetesen részben átalakítva és kibővítve egy a hatalom szempontjából működtetett rendszerre és arra, hogy velük szemben ezt az eszközrendszert ne lehessen működtetni!

A hatalomgyakorlás jelenlegi globális rendszerének ismerete nélkül küldték be a fiatalokat egy perifériális alrendszerbe, olimpia ellenes aláírásokat gyűjteni! Azt gondolom, hogy az ugyan nem létezett, de szimbólumként használt, Dugonics Titusznak a törökkel, több esélye volt túlélni, mint a fiataloknak!

Kár értük, mert áldozataivá válhatnak a tudásában jelentősen lemaradt, „politikacsinálóknak és a kiéhezett ellenzéki elitnek”