h i r d e t é s
A hivatalos adatok szerint 15,9 százalékkal nőtt a nettó átlagkereset egy év alatt.
Olyan ez, mint a Lottó ötös, mindenki tudja, hogy valaki megnyerte, de senki nem ismeri a nyertest.
A teljes munkaidős alkalmazottak fele legalább 62 ezer forinttal kevesebbet vitt haza októberben a hivatalos nettó átlagbérnél – derül ki a KSH adataiból. Az elszabaduló infláció ráadásul lenullázta a fizetések emelkedését.
Miközben az országgyűlési képviselők alapilletménye jövőre várhatóan több mint 100 ezer forinttal emelkedik, a közmunkások fizetsége éppen ennyi, azaz a minimálbér fele lesz.
Az adóhatóság adatai szerint 2019-ben a bruttó 295 ezer forintos átlagos havi munkaviszonyból származó jövedelem nettó havi 200 ezer forintot jelentett.
Az első fél évben a bruttó átlagkereset 395 ezer forint, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 262 600 forint volt, mindkettő 9,9 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva.
Az első negyedévben a bruttó és a nettó átlagkereset is 9,1 százalékkal nőtt éves összehasonlításban, 384 ezer 20
Júniusban a bruttó átlagkereset 364 800 forint volt, 10,6 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken az MTI-vel.
Jóval alacsonyabb lehet az átlagbér a hivatalosan közöltnél, de ennek elismerése nem vetne jó fényt a kormányra. A KSH hiányos adóbevallásokra hivatkozik, az adóhivatal hallgat.
A Közép-Dunántúlon nagyot ugrottak a bérek, de a fővárosi 272 300 forintos fizetéssel még nem versenyeznek. A pénzügyi szektorban már 400 ezer forint fölött jár az átlagos kereset. Apró jel, hogy a növekedési ütem országosan megtorpant.
Csökkenteni kell az országok közti jövedelemkülönbségeket - ebben van egyetértés, ám hogy miként, arra eddig nem született jó válasz.
Hiába jár a KSH adatai szerint 300 ezer forint felett a bruttó átlagfizetés Magyarországon, ez a statisztikai adat rendkívül csalóka. - írja a Pénzcentrum
Úgy tűnik, hogy nincs megállás és negyedévről negyedévre, évről évre egyre csak mélyül a bérszakadék a megyék között - írja az InfoRádio.
Az egy évvel korábbihoz képest mintegy 50 ezerrel több, 4 millió 625 ezer magánszemély, köztük egyéni vállalkozó nyújtott be személyijövedelemadó-bevallást - írja a hvg.hu.