A koronavírus omikron variánsával való megfertőződés szinte semennyire nem védi meg az átesetteket a jövőbeli fertőzéstől - állapították meg az Imperial College kutatói a Telegraph cikke szerint. A tudósok szerint ez megmagyarázza, miért maradnak makacsul magasak az esetszámok.
Egészségügyi tisztviselők azt mondják, hogy több esetben is észlelték gyerekeknél azt a rejtélyes májbetegséget, amelyet először Nagy-Britanniában azonosítottak. A fertőzés átterjedt Európára és az Egyesült Államokra is. - írja a Szabad Európa
Romániában a nagyvárosokban csaknem másfélszer akkora a lakosság koronavírus elleni átoltottsága, mint a falvakban, de az agglomerációban a fertőzés is jobban terjed, mint vidéken - derült ki a hatóságok hétfőn közzétett adatsoraiból.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.
A kormányfő szerint az idei év sokkal jobb volt, mint a tavalyi, "úgyhogy ha örömmel nem is, hiszen nagyon sok honfitársunkat vesztettük el, de bizakodóbban várhatjuk" a következő esztendőt. Orbán Viktor arról is beszélt, hogy míg sokan kételkednek, idővel azonban vissza fog térni a COVID előtti, normális élet.
Szlovákia után Magyarországon is megjelenhetett a szalmonellával fertőzött lengyel baromfihús. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) csak az idén több mint egy tucat bejelentést kapott, jellemzően lengyel baromfitermékekről.
Közel 80 százalékos hatékonysággal képes előre jelezni egy új eljárás, hogy fertőzés esetén mely betegeknél válhat súlyos lefolyásúvá a COVID-19 - állítják koppenhágai kutatók. A módszer nagy előnye, hogy a hagyományos koronavírustesztekhez használt orrgaratváladék-minta is elegendő hozzá.
Új, 26 szakemberből álló kutatócsoportot állított fel az Egészségügyi Világszervezet a koronavírus eredetének vizsgálatára. Michael Ryan, a WHO egyik vezetője szerint ez lehet az utolsó esély, hogy sikerüljön megtalálni a járvány kiindulópontját - írja az Euronews.
A madárinfluenza veszélyes, H5N1 néven ismert, potenciálisan emberre is átvihető, akár halálos lefolyást okozó altípusát regisztrálták a csehországi příbrami járásban - írja az Infostart. A vírus 14 év után bukkant fel ismét Csehországban.