h i r d e t é s

A fizikai erő kárázat. Fitogtatni lehet vele, de túlélni nem.

Olvasási idő
5perc
Eddig olvastam
a- a+

A fizikai erő kárázat. Fitogtatni lehet vele, de túlélni nem.

2020. szeptember 01. - 18:26

Az emberiség történelme az erőszak történelme. Ha pontosabban akarok fogalmazni, akkor az ölés és a prostitúció történelmével büszkélkedhetünk.

Sokszor meg is jegyezzük, hogy e kettő a legősibb foglalkozás. Gondolatainkban, fejlesztéseinkben, kutatásainkban, irodalmunkban is e két alapgondolat mindenféle árnyalata jelenik meg. Ha nincs erő és csábítás, figyelmünk nem kötődik le, nem tulajdonítunk jelentőséget a dolgoknak. Ha nem dörögnek a fegyverek és nincs ágyjelenet egy filmben, akkor meg sem nézzük. Talán egy virágszál életét végig néznénk-e? Pedig abban sokkal több a csoda. Férficentrikusan, de férfiakat ironizálva jegyzem meg, hogy a csoda számunkra egy földi hatalom és egy női fenék. Ráadásul képesek vagyunk a női fenékből következtetni a női gondolkodásra! Nem így látod? Biztos van kivétel…

Most csak a földi hatalomról és erőről írok.

Háborúk, területfoglalások, hatalmi pozíciók megszilárdítása, stratégiai biztonság, érdekbevitel és ezer más. Ezek a célok. Érveket, szónoki meggyőzéseket nem nagyon hallottunk, melyek eldöntötték volna a fenti célokat. Esetleg akkor jöttek ezek számításba, ha erőben kiegyenlített felek álltak egymással szemben. Az erőszak győzelmét követte egy ideológia bevitele, amivel a győztes leláncolta a vesztest. Vallásaink is így nyerték el mai formáikat. Nem hitet mondtam, hanem vallásokat! A mai egyházaink is a győztes seggének kinyalására és beletörődésre tanítanak a prófétákkal ellentétben. De nem csak a vallások, hanem az ideológiák, így a demokrácia eszméje is. Először jön egy csapat, aki legyőz, majd az felállítja azokat az arányokat, ami mindig a győztes hatalmának biztosítására szavaz.

Mert ha nem ezt teszi, akkor nincs demokrácia! Ha valami hiba csúszna be a szavazásnál, akkor a szavazat számlálásnál lehet ezt korrigálni. Valahol a demokrácia is erővel kezdődött és erővel marad fenn. Hiszen a vívmányokat meg kell védeni! Kitől? A külső erők támadásától, akik a vívmányokat, kultúránkat meg akarják semmisíteni! És ha mégsem ezt akarnák, akkor előállítjuk azt az ellenséget, akinek ez a szándéka és fenntartjuk a támadás potenciális veszélyét. Így mindig fejleszthetjük az „elrettentő” erőt, ami megvéd. Nem az ész, logika, érvek, hanem az erő áll a központban. Katonai parádék, hadgyakorlatok stb.

Eddig a nemzetközi tér. Most lássuk a kis hazai terepedet. Hány minisztériumod van? Jelenleg: agrár, belügy, emberi erőforrások, honvédelmi, igazságügyi, innovációs, külgazdasági, pénzügy, miniszterelnöki kabinetiroda, miniszterelnökség. Van-e olyan ezek közül, ami nem az erő közvetlen, vagy közvetett képviseletéről szól? Még az egészségügy is az, ami a legártatlanabbnak tűnik, hiszen az ellátás hiánya is manipulálható! Az erő megmondja, hogy hány év alatt jár ellátás és hány év felett hagyják a sorsára a beteget. Milyen betegség gyógyítását finanszírozzák, melyiket nem. Megmondja, hogy milyen régiókban jár ellátás és hol nem. Bármely tárcát elemzed, az erő riogatása motivál. Vagy tán találsz kötészeti minisztériumot? Ha lenne, biztos lehetsz, hogy idővel csak megfelelő tartalmú versekkel lehetne pályázatokat nyerni. Mondjuk az erő magasztolásával. A gyenge, elesett magasztolása csípi az erőt gyakorlók szemét. Ez reakció lenne!

Mire tanít minket Allah (SWT)?

Arra, hogy ez az erő, amit ember produkál, egy megtévesztő valami. Egy szappanbuborék, ami bármikor elpukkan. Igaz, lehet vele gyilkolni, hatalmasságot demonstrálni, zsarolni, adminisztrációkat életben tartani, de ha Isteni erő jelenik meg a láthatáron, köddé válik. Bármekkora hadereje van USAnak, Oroszországnak, Kínának, egy földrengéssel, aszteroida becsapódással nem tudna megküzdeni. Isten ezerszer kért minket a történelemben, hogy Rá hallgassunk és földi erő helyett az illeszkedést, ráhagyatkozást (tawakkul) válasszuk. Ha egy kis ideig ráhagyatkoztunk felvirágoztunk, de a felvirágzással bejött az erő, ami csak idő kérdése és elveszetté tette a kor civilizációját. Ennek ismétlődő ciklusát látjuk az ember történelmében.

nagyhatalmával, a fáraóval. Matematikailag mennyi lehetett az esélye? Zéró. Mózes maga is az erő káprázatában élt, félt a fáraó haragjától. Kétségei voltak küldetése sikeréről. Nem úgy kell őt elképzelni, mint Lenint, hogy gyerekkora óta tudta, ő lesz a bolsevik forradalom vezére és erre készült! Minket még ilyen hülyeségekre tanítottak. A Korán Mózest emberként mutatja be, félelemmel, kétségekkel, kérdésekkel. Isten megadja a válaszokat, kérését teljesíti és mögé áll. Nincs földi erő, ami Felette állhat! Nem kell becsinálni, ott vagyok! „Nem így van az! Menjetek mindketten Áyáinkkal. Mi veletek leszünk és meghallunk titeket.”
És a fáraó elveszett…

Mikor Urad Mózest szólította: „Menj a bűnösök népéhez,-” (Korán 26:10)

Mózes küldetésének történetét itt Mózes szemszögéből látjuk.
1. Allah biztosítékot adott neki.
2. Miként ment a Fáraóhoz az Áyákkal, Jelekkel.
3. Miként utasította el őt a Fáraó és az ő népe.
4. Miként ütött istentelenségük vissza rájuk és győzedelmeskedett felettük Allah Igazsága. Látjuk, milyen reakciót vált ki egy bűnös népből az, ha rájuk vetül a világosság, és hogy látja ezt abban a pillanatban Allah Prófétája?

„A Fáraó népéhez, kik nem őrizkednek.” (Korán 26:11)

Mondta: „Ó, Uram! Félek, hogy meghazudtolnak!” (Korán 26:12)

„Keblem beszűkül, nyelvem nem forog, küldj hát Áronért.” (Korán 26:13)

Mózes beszédhibával küzdött, ami akadályozta küldetése sikerét. Allah Terve azonban csodálatosan működik. Áron társa lett küldetésben és Mózes hiányossága, Allah kegyelméből hatalommá alakult át, ami végül Izrael népének első számú vezetőjévé tette.

„Bűnnel vádolnak engem, félek, hogy megölnek.” (Korán 26:14)

Mózes a Fáraó palotájában nevelkedett, ahogy a korábbi versekben is láttuk, pl. 20:39-40. Egy alkalommal látta, hogy egy Egyiptomi kinevet egy Izraelitát. Az Egyiptomiak szolgasorba taszították az Izraelitákat, ott alázták meg őket, ahol tudták, ezért Mózes, aki amúgy is indulatos természetű volt, haragra gerjedt és megölte az Egyiptomit. Ezután menekülnie kellett. Így került Median népéhez a Sinai félszigetre, ahol az Úr kijelölte őt a küldetésre. A gyilkosság vádja, azonban ott lebegett felette. Allah megbízatásával jelleme megváltozott. Ülepedettebb, érettebb, nyugodtabb, bölcsebb lett, ami meglátszott párbeszédén a Fáraóval és embereivel. Félelme alábbhagyott és nem ő félt, hanem tőle féltek, különösen Egyiptom népe, amikor bemutatta nekik Allah Áyáit.

Így szólt (Allah): „Nem így van az! Menjetek mindketten Áyáinkkal. Mi veletek leszünk és meghallunk titeket.”

Címkék: