h i r d e t é s

A CEU-ért tüntetők előre borítékolható bukása

Olvasási idő
8perc
Eddig olvastam
a- a+

A CEU-ért tüntetők előre borítékolható bukása

2017. április 13. - 13:07

Orbán ellenfelei egy olyan focicsapatra hasonlítanak, akik a sokadik megalázó vereség után is ugyanazzal a vesztes taktikával futnak ki a pályára. Sőt, a borítékolható bukás előtt/közben még kifejezetten lelkesek is, aztán meg nem értik az eredményt. Nézem a CEU-ért menetelő tömeget, és magamban annyi mondok: bravó, ismét sétáltok bele a tök nyilvánvaló csapdába - írja a NICHE Blog.

Forrás: hvg.hu

Te lelkes vagy? Szerinted most elindult végre valami? Maradjunk a focinál: úgy indult el valami a magyar ellenzékben, ahogyan a nyári EB eufória után a magyar fociban - sehogy. De legalább az indokolatlan lelkesedés még mélyebbre ásta a változás lehetőségét, hiszen akik a dolgok konzerválásban érdekeltek, azok azt szeretnék, hogy a közvélemény egy része azt érezze, éppen változik valami. Nem, most betonozódik be még jobban. Felsorolom, miért látom így:

A pozitív jelek

Hogyne, ilyeneket is lehet látni: okan voltak, fiatalok voltak, szellemesek voltak. Új arcok voltak, korábban nem politizálók is mentek. Az idő is jó volt. Lesz szerdán is egy tüntetés, sőt, hétfőn is volt. Volt fideszesek, kdnp-sek is "átálltak". Remek hírek, nem? És akkor ebből mi következik...? 

Minek is örülünk?

A Facebook szerint minden hatodik ismerősöm ott volt a vasárnapi tüntetésen. Én inkább Colombot néztem. Előre bántott az a frusztáló érzés, hogy tudtam: béna, esetlen, koncepciótlan beszédek lesznek, amatőr szervezés, és persze az események gyalázatos interpretálása a média 90%-ában.

Közben az ismerőseim 48-as hősnek érzik magukat, mert sétáltak egy nagyot, sőt, volt aki állítólag be is rekedt a sok skandálástól - durva, nem? 

És akkor mi is lesz ennek a vége? Úgy értem, a szavazófülkékben, ahol a hatalom birtokosait választják, ott mi fog történni?

Ez csak egy buborék

Ez egy buborék. Két értelemben is:

Ki fog pukkadni, ahogy az összes többi hasonló. Végig álldogáltam már pár ilyet, aztán csak 2/3 lett a vége, meg Boldvai Lászlók egyéni jelöltként. Szemfényvesztés, önjelölt hősök pojácáskodása. Kipukkad, elfelejtjük. Aztán amilyen hülyék vagyunk, majd újra kimegyünk egy gumicsont ellen tüntetni.

És olyan értelemben is buborék, hogy csak a saját gondolatbuborékunkat nézzük. Hú, mennyi Facebook ismerős posztol, mennyi #istandwithceu profilkép. Aztán nevetünk a "hülye" és "szakmaiatlan" kormánymédián, hogy hú de be vannak tojva, mekkorákat kell hazudniuk - nem barátaim, ti hazudtok, mikor azt mondjátok: "megmozdult valami", ők csak profin végzik a gusztustalan munkájukat. 

Az külön vicces, mikor emberek cikkeket írnak írról, hogy miért baj, hogy bezárják a CEU-t, az ismerőseik, meg megosztják és ők is dühösen kommentelnek. Hát persze, hogy óriási baj történik éppen. De ennek az egésznek köze nincs az érvekhez, a szakmához, az értékekhez. Épp ezt akarják, hogy egymásnak írogassanak emberek cikkeket olyan témákról, ami a választásokat eldöntő tömeg számára pont teljesen érdektelen, és ráadásul el sem jut hozzájuk.

Szóval ki is csinálja jól?

Nem nehéz az embernek egy Németh Szilárd interjú után az intellektuális fölény pozíciójába helyezkedni. Ez különösen könnyű, ha egy platformon vagyunk a nyugati világ tudományos és politikai elitjével - mi vagyunk a jók, a képzettek, a műveltek, a fideszesek pedig a sötét idióták. Hát a nagy fenét!

Van itt egy kormány nevű pragmatikus bűnbanda, aki a hatalmas öntudattal és intellektuális felsőbbrendűség érzettel megáldott értelmiséggel szemben tud valamit: választás nyerni. (Amerikában is van egy ilyen csávó amúgy, vörös a haja) 
Akkor ki a hülye? Szerintem az, aki az országot rottyra vágó kormánnyal szemben akkor megy ki tüntetni, amikor a kormány úgy akarja, és olyan képet alkot magáról, amilyet a kormány akar láttatni róla, hogy '18-ban a Fidesz és a Jobbik versenye legyen a választás.

A CEU tüntetés hatásai

"A pesti nyikhajok kimennek tüntetni a zsidó migránssimogató milliárdos elitegyetme miatt" - most folytassam? A választópolgárok ezt látják, ezt mossák bele az agyukba, miközben pár ezer pesti jófej örül egymás fejének.

A fidesz receptje a napnál is világosabb:

  • uralják a nyilvánosság nagy részét, és a maguk előnyére alakítják a választási törvényt
  • ezzel uralnak kb. 2 millió választópolgárt, etetik őket a propagandával, ellenségképeket gyártanak nekik
  • hűbért adnak a szerencsés közeli köreiknek, ez plusz szavazat, és plusz támogatottság
  • a többieket elengedték, meg is dögölhetnek, de a lényeg, hogy ellenséget csináljanak belőlük és fragmentálják őket
  • közben egészen zseniális bűnszövetkezetet hoztak létre, minden egyéb csak ennek van alárendelve

Na, hát ebben a rendszerben egy CEU melletti kiállás pont arra jó, hogy tovább erősítsék ezt a teljesen torz társadalmi felosztást. 
Most mérgelődünk, cikkeket írunk, molinókat rajzolunk, kacérkodunk a radikalizmussal, azaz csináljuk a "belvárosi, idegenszívű" hecckapmányt - aztán 2018-ban szomorúan ücsörgünk egy belvárosi szórakozó helyen egy ellenzéki párt eredményváróján.


Ez a pár 10 ezer dühös ember arra lesz képes, hogy megszavazza a 7. kerületben elinduló full alkalmatlan, félig a Fidesz zsebében lévő MSZP-s jelöltet (nyilván nem gondolok senkire konkrétan, csak tipizálok, haha), de a budai körzetek többségét már a Fidesz nyeri, ahogyan Körmendet, Monort és Salgótarjánt is. És a végén csak ez számít. Nem a vicces molinók. 

"De ez most más, ezt most túltolták"

Nem. Nem más. Ugyanis nem lehet túltolni. A következő pontban mondom miért.

Csak az bukik meg, akit megbuktatnak

Furcsa, hogy egy ilyen csúnya történelmi hagyományokkal rendelkező országnak olyan naív, és minden praktikus gondolkodást elvből elutasító ellenzéke van, mintha legalább Izlandon élnénk.

Van pedig egy fontos dolog: az erő. Amiről valamiért mindenki szégyell beszélni, vagy csak nem akar, mert tudja, hogy gyenge.

Orbán megbukott, már többször. De gondoskodott arról, hogy ne legyen, aki megbuktassa. Vagy esetleg a Momentum megbuktatja egy rakás politikai amatőrrel? Vagy az MSZP egy rakás politikai hullával? Vagy a DK egy rakás félhülyével? Nem, ki van ez találva.

Az ellenzék a kormány hatalmának kulcsa.

Ja, amúgy marha viccesek ezek az orbános Bukás videók. Úgy értem, tényleg vicces, hogy pár koleszos csávó azt hiszi, ha tud videót feliratozni, vicceseket mondani, és kimenni az utcára, akkor nem lesz szánalmas, hogy azt hiszi, egy ligában játszik Orbánnal, és majd a főnök egy percig is ilyenek miatt idegeskedik, hogy ki mászkál tömegekben az utcán. 

Orbán köszöni jól van, a ráncai, a furcsa mentális állapotára utaló jelek nem abbéli feszültségétől alakultak ki, hogy Harangozó Gábor (MSZP) majd hogyan hozza nehéz helyzetbe egy parlamenti interpellációval. Vagy, hogy Juhász Péter feljelentései meddig jutnak a fideszes ellenőrzés alatt álló "igazságszolgáltatási" gépezetben.

Csak az bukik meg, akit megbuktatnak, és csak az buktathat meg, akinek ereje van, és ezt el is hisszük róla. Orbánt előbb buktatja meg Lázár, mind bármelyik ellenzéki balfasz. Előbb kap szélütést egy Simicska-afférhoz hasonló dolog miatt, mint a felvonuló egyetemisták miatt.

De akkor hogyan kéne?

Nem tudom. Ha tudnám, nem névtelen blogot írnék munkaidőben.

De azt tudom, hogy az erő nem a vezérek nélkül flangáló a tömegben van!

Az erő a karakterekben van, a tervekben van, a kitalált, végiggondolt stratégiákban van, a professzionálisan lenyomott kampányban van, az ellenzéki homokozó vitáin való felülemelkedésben van, a tehetségben van, a politikai innovációban van, az egységes, egyértelmű és őszinte kommunikációban van. És abban, hogy nem szakadunk el egymástól. Hogy nem csak a CEU-ért megyünk tüntetni, hanem a napi szinten a kórházban döglődő nincstelenek miatt is. 

És, hogy hogyan nem kéne: gőgösen, a valóságtól elszakadva, az egy után a kettőt nem látva, zsákutcákba sétálva, egymástól elzárkózva (ld: ÜVD esete a magyar "ellenzékkel")

Pedig ez egy magas labda volt ám

A CEU ügy önmagában marginális. 10 millióan vagyunk, abból hányat érint ez? És hányhoz jut el az eset valódi jelentősége, abszurditása?  De két dologra jó lett volna ez az ügy, mielőtt elmegy a szokásos irányba:

- ahogyan az ELTE jogi karán szakmai alapon összefogtak, és karakánul viselkedtek emberek, úgy lehetne ismét megteremteni egy ideológiailag heterogén, de egy cél ELLEN egységesen fellépő ellenzéki elitet. Ami tudja, hogy egy a cél, legyőzni ezt a szürreális kapzsi rémuralmat. Ezekből a körökből követhető és integráló erővel rendelkező emberek nőhetnek ki. Valami ellenpólus-féleség alakulhatna ki.

ha az értemiségi elit a volt kdnp-stől a volt szadisig végre felismerné közös nemzeti érdekeinket, akkor a következő lépés lenne, hogy a milliók felé forduljanak. Az éhezők, kivándorlók, kiszolgáltatottak milliói felé. Mert feléjük csak a két gyűlöletpárt gyakorol érdemi gesztusokat (a hazugságpropaganda is gesztus). De ehhez persze kéne az őszinte szándék, és a képesség, hogy ne 30 éve megásott árkokból beszélgessenek egymással nem létező dolgokról.

Összegezve: ne tévesszen meg a Facebook falad, ne tévesszen meg a tömeg ereje. A tömeg erős dolog, ha van célja. De ennek a tömegnek nincs. Ez a tömeg csak azt akarja, hogy ne szűnjön meg  CEU - csak szólok, nem is fog.
Az egész balhé lényege az, hogy az ellenzéket beskatulyázzák a Soros bérenc kategóriába. Ahogyan Erdogan tette a gülenistákkal. Jófejek a tüntetők, hogy maguktól bemásztak a skatulyákba. 

A CEU bezárása ellen, az anitszemita propaganda határait már nem súroló, hanem rég átlépő sorosozás ellen nem a CEU elleni tüntetésen kell harcolni. Hanem a választásokon.
És mi lesz a választásokon? Ilyesmi: fidesz 44%, jobbik 29%, a többi pártra meg izére nincs tippem, mert egy évvel a választások előtt sikerül úgy állniuk, hogy tippem sincs ki kivel indul együtt-külön stb. Bravó. És ez azt jelenti, hogy az ellenzéki pártoknak sincs elképzelése, nem pedig én vagyok alulinformált. (A sajátos választási rendszer miatt ez ha nem is 2/3, de erős Fidesz többség lenne)

A Fidesz egy dologtól félhetne, egy erős párttól, ami ellene indul a választásokon. Amelyik tudja, hogy kell 106-ból legalább 60 egyénit megnyerni, mi fán terem egy sikeres helyi jelölt, hogyan kell naggyűlést szervezni, meg országjáró kampányt, országos és helyi karaktereket építeni, támogatókat szerezni, tematizálni, ügyeket kreálni és vinni stb.
Az elmúlt napok eseményei tettek bármilyen lépést efelé EGY ÉVVEL a választások előtt? Nem. Az utcán bohóckodni annyit ér, mint az utcán bohóckodni, de centivel sem többet.
11 focista, mindegyik más irányba fut, a fele ráadásul tök balfasz - aztán nem értik, miért lesz 0:3, köszönöm, hogy ti vagytok a jövőm védelmezői, de inkább megvédem magam.

Utolsó mondat: örülök, hogy ennyien kimentek, nem őket bántom, és tényleg mozdulni látszik valami. De a valami nem elég.

 

niche blog