A jászberényi időközi választáson a kormánypárt olyan súlyos vereséget szenvedett, amelynek jelentősége túlmutat a városon – állítja Róna Dániel politológus-közgazdász, aki szerint közben csorbát szenvedett a legerősebb ellenzéki párt, a Demokratikus Koalíció hitelessége is.
Budapest vezetését csak a belváros érdekli, emiatt a főváros több részre szakadását is elképzelhetőnek tartja Kubatov Gábor. A hirado.hu-n szombaton megjelent interjújában a Fidesz pártigazgatója úgy fogalmazott: a hétvégi, jászberényi választáson a szavazók arról is dönthetnek, hogy egy helyben elismert, közösségépítő jelöltet vagy egy "külföldről finanszírozott konfliktusgenerátort" akarnak a város élén.
Őszre kisebbségbe került az I. kerületben a párbeszédes polgármester, a fordulatról még a miniszterelnök is megemlékezett. Az új, kormánypárti többség hamar át is vette az irányítást, megnyirbálták a polgármesteri jogköröket, megszüntettek egy alpolgármesteri pozíciót, újraosztották a fontos posztokat, és saját kezükbe vették az ingatlanok feletti rendelkezést. A Várnegyed elsősorban az önkormányzati ingatlanvagyon és a polgármesterségre pályázó Böröcz László személye miatt fontos a Fidesznek – mondja a Szabad Európának adott interjújában V. Naszályi Márta polgármester, a Párbeszéd elnökségi tagja. V. Naszályi tervezi 2024-es újraindulását. - írja a Szabad Európa
A Fidesz a gazdasági problémák és az egyre romló EU–Magyarország-kapcsolatok ellenére nem veszítette el az előnyét, de a Fidesz-szavazók lemorzsolódása kismértékben folytatódott a hónapban – derül ki a Republikon Intézet októberi pártpreferencia-kutatásából, amelyet elsőként a Telex közölt.
Úgy tűnik, kezdenek végtelenné válni a budavári ingatlancsaták. Böröcz László, Budapest világörökségi területfejlesztésének kommunikációjáért felelős miniszteri biztosa egy módosítónak köszönhetően felszólalhatott az I. kerületi önkormányzat ülésén. Első dolga az volt, hogy ingatlaneladásokra tegyen javaslatot.
Rendkívüli bejelentéssel érkezik vasárnap délután a Facebookon Rákay Philip, aki állítása szerint a Márki-Zay Péter mozgalmának szánt amerikai támogatások ügyében oszt meg eddig még nem ismert bizonyítékokat.
Az ellenzéki összefogás résztvevői nem tudtak arról, hogy Márki-Zay Péter mozgalma 1,8 milliárd forintos támogatást kapott az Action for Democracytől – erről beszélt egy interjúban Ungár Péter, a Lehet Más a Politika (LMP) pártelnöke.
Nem sokkal csütörtök reggel hét óra, azaz mintegy 22 óra hosszúságú vita után zárta le az Országgyűlés a Magyarország biztonságát szolgáló egyes törvények módosításáról szóló kormányzati javaslat előző reggel kezdődött tárgyalását.
A Kölcsey Ferenc Gimnáziumból kirúgott tanárok ügye, dollárbaloldalazás és külföldi pártfinanszírozás, költségvetés, energiaválság, ki támogatja a szankciós politikát és ki a globális nagyvállalatokat, ki miről nemzeti konzultálna – ezek a témák uralták a parlament üléstermét napirend előtt.
A közvélemény-kutatások szerint az ellenzéki erősorrend élén áll a Demokratikus Koalíció, amely az ellenzéki térfélen a politikai kezdeményezést is átvette azzal, hogy árnyékkormányt alakított. A teljes összefogás már a múlté, a DK nekikészülődött, majd „elindult” egyedül. Az ellenzéki politizálás centruma lenne, miközben a többi ellenzéki pártban hűvösen reagáltak az árnyékkormányra.
Több ellenzéki szereplő is arról ír a Magyarországról szóló jelentés kapcsán, hogy Orbán Viktor rendszerét nem szabad pénzelnie az Európai Uniónak, de a magyar emberekhez, önkormányzatokhoz el kell juttatni a forrásokat.