h i r d e t é s

Vigyázzunk, mit válaszolunk! Trükkös állásinterjú kérdések

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

2023. május 16. - 10:11

Az álláskeresésnek több fázisa is van, s annak már kifejezetten örülhetünk, ha eljutottunk a személyes interjúig. Ez ugyanis a “kiváltságos” embereknek jár, azoknak, akikben látnak némi potenciált.

Forrás: ozdallas.hu

De mi lesz, ha nem tudjuk mit kellene válaszolni egy-egy kérdésre? Nem szabad elbizonytalanodni! Ha valóban időt szánunk a felkészülésre, akkor bármilyen helyzetre találunk megoldást.

A biztonság kedvéért a következő cikkben szeretnénk elárulni, hogy melyek azok a trükkös kérdések, amelyekre nem mindegy, hogyan válaszolunk.

Kérdések, amelyekről gyakran hallunk

A megfelelő pozíció megtalálása nagyon nehéz, de gondoljunk csak bele, hogy a munkáltató ugyanígy szeretné biztosítani a tökéletes munkaerőt. Az olyan speciális álláskereső portálok, mint amilyen az ozdallas.hu is, sokat segíthetnek mindkét félnek. Az viszont, hogy mi jön ezután, az már a józan ítélőképességtől és felkészültségi szinttől függ.

Egy interjú rendkívül igénybe veheti az álláskeresőt, különösen akkor igaz ez, amikor többfelé is behívnak minket. A mentális terhelés igencsak nagy ilyen esetekben, s ezt tudni kell kezelni. Ha már egy kicsit is átlátni azt, hogy milyen kérdésekkel várnak majd, az már valami apró segítségként is felfogható.

A leggyakoribb alapkérdések a következők:

  • Milyen feladatai voltak a korábbi munkahelyén?
  • Miért kedvelte/nem kedvelte az előző állását?
  • Melyek az erősségei?
  • Melyek a gyengeségei?
  • Mit tart a legnagyobb szakmai eredményének?
  • Miért szeretne velünk dolgozni?

Kérdések, amelyek rávilágítanak az emberi jellemre

A fentebb látható kérdéseknél természetesen vannak speciálisabb gyakorlati kérdések is. Az ezekre adott válaszok már árulkodnak a magatartásról, az egyén motivációjáról és személyiségéről is.

Például egy ilyen kérdés: “Milyen kihívásokkal kellett szembenéznie a munkahelyén, és hogyan kezelte azokat?” Érdemes annak tudatában válaszolni, hogy ezzel a kérdéssel a problémamegoldó képességünket tesztelik!

“Meséljen arról, hogyan kezelte a szituációt, amikor egy munkatárs vagy ügyfél megharagudott önre! Mi történt?" Erre válaszolva nem szabad azt sugallni, hogy másra hárítjuk a felelősséget! Akkor nyerünk, ha éreztetjük a felvételiztetővel, hogy mi a probléma orvoslására összpontosítunk.

Informálódjunk, informálódjunk minél többet!

Az interjú előtt, ha tehetjük, szerezzünk belső információkat a dolgozókkal szemben támasztott követelményekről! Alaposan olvassuk át a cég weboldalát, legyünk tisztában az általuk képviselt értékekkel és filozófiákkal! Az mindig jó pont, ha tájékozottak vagyunk, ez ugyanis azt jelenti, hogy komolyak a szándékaink.

Bónusz tanács: ne beszéljünk negatívan volt kollégákról és állásokról! Kizárólag a pályázott állásra összpontosítsunk!

Reméljük, hogy a cikk segít felkészülni az interjúra. A magabiztosság és az odafigyelés nagyon fontos. Egy kalappal kívánunk mindenkinek sok szerencsét!