h i r d e t é s

Tanultunk a válságból: fix kamattal és törlesztőrészlettel akarunk hitelt felvenni

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Tanultunk a válságból: fix kamattal és törlesztőrészlettel akarunk hitelt felvenni

2019. április 30. - 12:02

A személyi kölcsönnel és jelzáloghitellel szemben támasztott legfontosabb követelmény a magyar hitelfelvevők számára a kiszámítható és tervezhető törlesztés lett.

Illusztráció: pixabay.com

Ehhez még akkor is ragaszkodunk, ha emiatt induláskor magasabb a THM vagy a törlesztőrészlet

- derül ki az UniCredit Bank és az NRC reprezentatív kutatásából.

A személyi kölcsön felvételekor nem feltétlenül a piacon elérhető legjobb konstrukciót választjuk, és többségében  az internetes kalkulátorok ajánlataira sem hagyatkozunk. Legfontosabb szempont az érzelmi kötődésünk a számlavezető bankunkhoz. Ha már eleve ügyfelei vagyunk egy banknak, sokkal lojálisabbak vagyunk és erősebb a bizalmunk abban, hogy náluk gyorsabb lesz a hiteligénylés folyamata is.

Az UniCredit és az NRC kutatása egyértelműen rávilágít arra, hogy a 2008-as válság még mindig érezteti hatását a fejekben, viszont sokkal tudatosabbak is vagyunk e téren. Hitelfelvételkor szinte minden szempontot felülír az, hogy a felvett kölcsönnek fix  törlesztőrészlete és stabil kamata legyen.

A következő 1-2 évben hitelt felvenni tervező válaszadók négyötöde még akkor is a fix törlesztős hitelt választaná, ha emiatt az induláskor magasabb lenne a THM, illetve a törlesztőrészlet nagysága. Ez mind a személyi kölcsön, mind a jelzáloghitel felvételénél igaz.

Továbbra is az ingatlanhoz kapcsolódó kiadásokat (lakásvásárlás-és felújítás), valamint az autóvásárlást tartjuk a legnagyobb anyagi tehernek, és leggyakrabban ezek fedezésére folyamodunk banki hitelért. Ugyanakkor az átmeneti munkanélküliség, a tartós egészségügyi problémák, új vállalkozás indítása vagy egy esküvő miatti kiadások felérnek akár egy lakásfelújítás vagy autóvásárlás anyagi terheivel, így ilyen esetekben is egyre elfogadottabb a bankok segítsége.