h i r d e t é s

Pályázati felhívás az első Őrkő terveinek elkészítésére

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Pályázati felhívás az első Őrkő terveinek elkészítésére

2016. március 29. - 12:50
0 komment

A Kárpát-medencei Értékmentő Alapítvány nyílt pályázatot hirdet minden kreatív, tervező fiatal egyetemi hallgató és szakközépiskolás tanuló számára a Kárpát-medencében, Őrkő terveinek elkészítésére.

Cigány kultúrát népszerűsítő turisztikai faluvá alakítanák a romák által lakott, sepsiszentgyörgyi Őrkő negyedet. - Forrás: erdely.ma

A pályázók köre: művészeti hallgatók, egyetemisták, művészeti szakközépiskolások

A pályázat formai követelményei:

  • hiánytalanul kitöltött, aláírt pályázati adatlap (kiskorú esetén szülő, gondviselő aláírásával is ellátva)
  • iskolalátogatási vagy hallgatói jogviszony-igazolás
  • Őrkő terve

Az Őrkő részletes leírása, amely a pályázat tartalmi követelményeinek leírása is:

Őrkövek állításáról, amelyek híven őrzik múltunkat, s üzennek a jövőnek, hogy népünk él, és a jövőben is fennmarad.

  1. Nemzeti történeti múltunk eseményeiről, földrajzi elnevezéseinkről, egykori épített örökségünkről, elhalálozott, de megörökítésre méltó rokonainkról, közéletünk elhunyt szereplőiről, jeles magyarjainkról, egyszerű vagy népszerű hőseinkről őrköveket állítunk. Az őrköveinket általában ott állítjuk fel, amely helyszínhez az őrkő által megörökített szöveg kapcsolódik. Ahol nem lehet közterületen, az esemény helyszínén felállítani, ott az őrkő akár egy közeli magánterületen is felállításra kerülhet.
  2. Az őrkövek négy oldallal rendelkeznek, a négy lapjuk a négy égtáj felé fordul, anyaguk gránit, hogy az időnek a lehető legjobban ellenálljanak. Vésetük mély, hogy a felirataik sokáig kivehetőek legyenek.
  3. Az őrköveket egyik oldalán magyarul, latin írásjelekkel, másik oldalán magyarul, rovásírással, harmadik oldalán latinul, valamint egy idegen nyelven kell megvésnünk. A negyedik oldalra a latin mellett egy másik idegen nyelvű szöveg kerül, amely Magyarországon, és ott ahol a magyar az ország hivatalos nyelve angol, máshol, ahol az adott ország hivatalos nyelve nem magyar, ott az adott országnak azon hivatalos nyelve, ahol az Őrkő felállításra kerül.
  4. Az őrkő kinézete előre meghatározott, a felirat betűtípusa is formalizált, azonban az őrkő mérete tetszés szerint változhat az esemény jelentősége és az állíttató (állíttatók) anyagi ereje szerint. Az őrkő végső arányait és formáját, a rajta használt szimbólumokat a pályázat keretében kívánjuk meghatározni.

Pályázati adatlap

Az adatlapot ide kattintva tültheti le (word) >>

A pályázatok beérkezése: 2016. március 16-tól 2016. április 15-ig, postai úton, ajánlott küldeményként a következő címre:

7633 Pécs, Gosztonyi Gyula utca 16b 2/9
A borítékon kérjük feltüntetni az „Őrkő terve” megnevezést, a pályázó nevét és oktatási intézményét.
Díjazás: A KÉRA kuratóriumi tagjaiból álló zsűri a legjobb pályázatot 100 000 forint pénzjutalomban részesíti, amelyet a nyertes személyesen vehet majd át.

A pályadíj átadásával a pályázat kiírója a díjazásban részesült pályamunka egészére és részleteire egyaránt korlátlan felhasználói jogokat szerez, ugyanakkor a díjazott pályaművek kivitelezésére garanciát nem vállal!

További információ kérhető:
Kárpát-medencei Értékmentő Alapítvány
[email protected] e-mail címen és a + 36 70 703 24 10-es telefonszámon

Címkék: