h i r d e t é s

Öt tévhit arról, hogy mit és mennyit igyunk a hőségben

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Öt tévhit arról, hogy mit és mennyit igyunk a hőségben

2015. augusztus 12. - 11:01
0 komment

Ugyan most már majdnem mindegy, a hőségből állítólag már csak egy hét van hátra, szóval, aki túlélte, túlélte, de azért a német Spiegel összeszedte az öt legelterjedtebb tévhitet arról, hogy mit és mennyit kell inni a forróságban.

Ilyenkor még nyilvánvalóbb: egészségterrorban élünk, és a fundamentalisták egyik legfontosabb hittétele, hogy állandóan hidratálnunk kell magunkat, de azért ne felejtsük el, hogy az emberiség anélkül is egész jól elvolt az elmúlt néhány évezredben, hogy csapra kötötte volna magát - írja a valasz.hu.

1. Már az előtt kell inni, mielőtt megszomjaznánk.

Persze, hogy nem. A szomjúság pont azt jelenti, hogy éppen akkor kell inni, nem előbb és nem később. Ez legfeljebb idős vagy beteg embereknél lehet igaz, akiknek nem működik megfelelően az szomjúságérzetük.

2. Nem lehet eleget inni.

De bizony lehet, különösen hőségben. Amikor ugyanis az ember izzad, sót veszít a szervezete, vagyis csökken a vér és a szövetek nátriumtartalma. Ha ehhez ráadásul túl sok vizet is iszik valaki, akkor ezt az alacsony koncentrációt még tovább higítja, ami rosszulléthez vagy akár halálhoz is vezethet.

3. Hőségben legalább napi három liter folyadékot kell inni.

Vagy igen, vagy nem. Egységes szabály nincs, mert nem is lehet. A szükséges mennyiség függ az illető korától, súlyától, attól, hogy mivel és hol tölti a napját, azaz maratont fut délidőben vagy légkondicionált irodában tologatja a papírokat. Szóval, lásd az egyes kérdést, akkor kell inni, amikor szomjasak vagyunk és annyit, hogy ne legyünk azok.

4. Ne hideg vizet igyunk.

Hanem inkább langyosat? Vagy ilyenkor jönnek a történetek a sivatagban forró teát szürcsölő arabokról? Tudományos alapja nincs a hidegellenességnek, nyugodtan igyunk hideget, ha azt kívánjuk, márpedig azt kívánjuk, mi mást is kívánnánk a negyven fokban?

5. A szénsavmentes víz jobb, mint a szénsavas.

Folyadékbevitel szempontjából semmi különbség nincs a kettő között. Megint csak a fő szabály: igyunk azt, amihez kedvünk van.

 

valasz.hu (Címlap: Forrás: valasz.hu)

Posted by SEJT on 2015. augusztus 12.