h i r d e t é s

Most akkor van magyar elektromos kamion vagy nincs?

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Most akkor van magyar elektromos kamion vagy nincs?

2017. augusztus 29. - 07:16

Darabjaira hullik a 3000 milliárd forintos üzleti álom - írja a Portfolio

Forrás: totalcar.hu

Vannak, akik mernek nagyot álmodni Magyarországon, közéjük tartozik Benke Gábor is, aki néhány nappal ezelőtt hatalmasat stand-upolt cége elektromos kamionjával a magyar médiában.

Nem kevesebbet állított ugyanis, mint azt, hogy a világon egyedülálló fejlesztésük, amelyben neves cégek és intézmények vettek részt, egy 10 milliárd eurós beruházás alapja lehet és élvezik a kormány támogatását is. Alábbi cikkünkben arra a kérdésre kerestük a választ, hogy tényleg csoda vagy ordas átverés az új magyar sikersztori. Elöljáróban annyit, egy csavar még lehet a történetben, de nagyon úgy tűnik, hogy az eTruck Motor Zrt. vezérének legtöbb állítása köszönő viszonyban sincs a valósággal. 

Múlt kedden közölt cikket a Világgazdaság Benke Gáborral, az eTruck Motor Zrt. vezérigazgatójával, aki nagyszabású vízióval állt a nyilvánosság elé.

Egy tisztán elektromos meghajtású, 1200 kilométer hatótávolságú kamionnal, amely kedvező árú és fillérekből üzemeltethető, nyilvánvalóan egymást taposnák a megrendelők. A hatalmas érdeklődésnek köszönhetően pedig gombamód nőhetnének ki a földből országszerte a gyárak, hogy a vásárlói igényeket időben kielégítsék. A csodálatos üzleti lehetőség mellett pedig külön plusz pont, hogy a cég állítása szerint az egész kezdeményezésben partnerként megjelenik a világszerte elismert Siemens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, vagy éppen a híres formatervező, dr. Zalavári József.

Az eTruck Motor Zrt. nem csak weboldalán szerepeltette a BME egykori tanárának cégét partnerként, hanem egy korábbi közleményében, amelyet a Vezess.hu tett közkincsé.

Zalavári a Portfolio kérdésére elmondta, hogy a cég által közzétett "spy videoban" szereplő kamiont nem ismeri és nem áll semmilyen partneri kapcsolatban az eTruck Motor Zrt.-vel. Benke Gábor kérésére egyszer személyesen is találkoztak, amely során formatervezési kérdésekben kérték a szakmai tanácsát, de üzleti kapcsolat nem jött létre közöttük.

A cég azt is folyamatosan hangoztatja, weblapján büszkélkedett vele, hogy partneri kapcsolatban állnak a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel, legutóbb a Totalcar által szombaton közölt írásban szerepelt az intézmény neve.

A gond csak az, hogy Zalavári Józsefhez hasonlóan a BME sem kötött partneri megállapodást a vállalattal, ahogy a Siemens is akarata ellenére került fel az eTruck Motor Zrt. partnerei közé. 

Mostanra csak a König Bankkal és az Uber Transszal áll partnerségben a cég, amely nem túl nagy sportteljesítmény, figyelembe véve, hogy megegyezik a tulajdonosi köre a cégeknek. A König Bank ráadásul már nem is létezik, neve König Investmentsre változott, amely úgy van partnerségben a vállalattal, hogy valójában a többségi tulajdonosa annak. 

További részletek a Portfolio cikkében >>>