h i r d e t é s

Mészáros Lőrinc nem szereti eljótékonykodni a “nehezen szerzett” vagyonát

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Mészáros Lőrinc nem szereti eljótékonykodni a “nehezen szerzett” vagyonát

2018. július 03. - 14:33

Mészárosnak sokkal jobban megy a TAO-s pénzek besöprése és a tenderek megnyerése, mint a társadalmi felelősségvállalás. - írja az vastagbor.atlatszo.hu.

Ne törjünk pálcát felette, az egész ország szarul áll, ha világviszonylatban az adakozási kedvet mérjük. Bezzeg a szemét Soros a harmadik legadakozóbb az egész bolygón.

A Hvg.hu hozta le tegnap, hogy a Berlinig zavart Soros-alapítvány, A Nyílt Társadalom 2017-ben összesen 22,7 milliárd forintot költött el Magyarországon. Főképp oktatásra, integrációra, kutatásra, emberi jogi és kulturális tevékenységekre. (1989-es megalakulása óta pedig kb. 3.500- 4.000 milliárdot, vagyis nagyjából egy olimpia árát, csak épp hasznos dolgokra.)

Soros György egyébként 2015-ben a világ HARMADIK legadakozóbb embere lett!

Forrás: atlaszo.hu

Összehasonlításként mellékelték a legbefolyásosabb magyart, Csányi Sándor OTP-vezért, akinek az alapítványa eddig 2,5 milliárddal támogatta a tehetséges, de hátrányos helyzetű gyerekeket. Rendes tőle!

Na, és mi a helyzet a leggazdagabb magyarral, Mészáros Lőrinccel?

Annak ellenére, hogy sorra nyeri az állami tendereket, vagyis emiatt üzleti kockázatot a büdös életben nem nagyon kell vállalnia, és hogy a fociklubját kitömik TAO-s pénzekkel, az ő adakozó kedve elég alacsony.

Ugyan 2016-ban létrehozta saját alapítványát, majd igazi lokálpatriótaként az első teljes évében a felcsúti és környékbeli tehetséges diákokat támogatta, de mindössze 73 millió forinttal. Ennyi pénzt kemény hat és fél óra alatt keres meg. Ez egy Tarr Béla-film hossza.

Megjegyzem, pontosan kétszer ennyiért építettek egy kibaszott teakonyhát a felcsúti fociakadémián az adófizetők pénzéből. Mármint nyilván nem került ennyibe, csak túlárazták úgy 100x.

Nade mit kapott Lőrinc a magyar adófizetőktől a teakonyhán kívül?

A Magyar Labdarúgó Szövetséghez a 2017-18-as támogatási időszakra benyújtott sportfejlesztési programok közül messze a felcsúti futball-alapítvány kérte és kapta a legtöbb közpénzt!

Ebben az időszakban a Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány programjára 2,3 milliárd forintot ítélt meg az MLSZ, s ezzel ORBÁN VIKTOR FUTBALLBIRODALMA ÖSSZESEN 16,29 MILLIÁRD FORINTNYI MEGÍTÉLT TÁMOGATÁSNÁL JÁR A TAO 2011-ES BEVEZETÉSE ÓTA.

Btw az Átlátszó januárban összeszedte, hogy “Mészáros Lőrincék különböző cégei 2017 végéig összesen 476 milliárd forint értékű tendert nyertek el. A gigantikus összeg 83 százaléka, nettó 396 milliárd forint európai uniós forrás volt.”

Az átlagmagyar sem jobb Lőrincnél. 

A Charities Aid Foundation immár nyolcadik éve adja ki a World Giving Indexet, egyféle jótékonysági mutatót, ami átfogó globális képet ad az adakozókedvről, nagylelkűségről és karitatív viselkedésről. Mit mondjak? Nem tőlünk szebb a világ, szarunk egymásra…

Az országokat 3 kérdésre adott válasz alapján vizsgálják:

  • Az elmúlt hónapban Ön nyújtott pénzbeli támogatást valamilyen közhasznú szervezetnek?
  • Az elmúlt hónapban Ön támogatott önkéntes munkával valamilyen szervezetet?
  • Az elmúlt hónapban nyújtott Ön segítséget olyan ismeretlen számára, akinek segítségre volt szüksége?

A 2017-es felmérés alapján, 139 országból hazánk a 119-ik helyen áll. A megkérdezettek mindössze 21%-a mondta el, hogy az elmúlt évben segített egy idegennek valamilyen módon, de csak 17%-unk adott pénzt is. Utóbbi szám európai átlaga 36%.

Forrás: atlatszo.hu

Az elmúlt 5 év összesítésében az élen Myanmar áll, második az USA, és a dobogó harmadik fokát Új Zéland foglalja el. A kormány által lesajnált Ausztria a 18., míg Németország a 20.

vastagbor.atlatszo.hu