Hosszú 3. aranyát is megnyerte: olimpiai bajnok 200 vegyesen

Eddig olvastam
a- a+

2016. augusztus 10. - 08:02
0 komment

Olimpiai csúccsal Egerszegi-rekordot állított be. Megszorították, de végig vezetve győzött - írja az Index.

Forrás: index.hu

Hosszú sejti, mit hibázhatott el Cseh

16 éve nem volt olimpián olyan úszónő, mint ő.

Hosszú Katinka egy újságíró kérdésére kitért Cseh Lászlóra is, aki a szám világbajnokaként 200 méter pillangón csak hetedik lett a keddi döntőben.

Annak ellenére, hogy nem sikerült ma neki, fantasztikus úszó. Talán elkövette azt a hibát, amit én négy évvel ezelőtt Londonban, hogy túl sokat gondolt az aranyéremre.

Hosszú lett a riói játékok első triplázója, de szintén háromnál tart azóta minden idők legeredményesebb olimpikonja, az amerikai Michael Phelps is. Csakhogy ő utóbbi két sikerét is a váltóval nyerte, míg Hosszú mindet egyéniben.

(index.hu)

Cseh nem bírta a hajrát, Kenderesi meglepetést okozott!

Két magyar, Cseh László és Kenderesi Tamás is érdekelt volt a férfi 200 méteres pillangóúszás döntőjében a riói nyári olimpián.

Kenderesi Tamás a legjobb, Cseh László pedig a harmadik idővel került be a 200 méter pillangó döntőjébe, amelynek rossz volt az első rajtja, az úszókat leparancsolták a rajthelyről. Aztán elrajtoltak, ötven méternél Cseh vezetett, száznál Phelps megelőzte Lacit.

Kiélezett harcot vívtak, Cseh 150-nél leszorult a dobogóról, sőt, az utolsó hosszon visszaesett, és a hetedik helyen végzett. Kenderesi Tamás nagyot hajrázott, harmadik lett, vagyis bronzérmet szerzett.

A mindössze 19 éves pécsi versenyző új egyéni csúccsal, 1:53.62 perccel csapott célba, Cseh 1:56.24 perccel zárt. Michael Phelps nyerte a futamot. (ripost.hu)