h i r d e t é s

Fesztiválról fesztiválra

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Fesztiválról fesztiválra

2015. augusztus 05. - 09:38
0 komment

A fesztiválozás sokak számára nem csupán nagy élmény, de egyenesen életmód, mely akár életvitelként is folytatható.

Ezek az utazók csak járják a maguk útját, amerre épp a szívük vezeti őket, és mindig megtalálják a módját annak, hogy fenntartsák magukat. Azon túl, hogy hihetetlenül izgalmas, inspiráló élmény meghallgatni kalandjaikat, érdemes szemügyre venni azt is, milyen sokoldalúak, kreatívan megtalálják, mely közegben éppen mire van kereslet.

Alapigazság, hogy ami izgalmas, furcsa és nem túl drága, az nagyon kelendő. A váratlantól az emberek felderülnek, szívesen vesznek „különlegességet”. Nyaralásról, fesztiválozásról pedig mindig kell valami kis emlék. Akkor pedig már miért ne valami izgalmas újdonságot a megszokott képeslap-csoki kombináció helyett?

És hogy miből tartják el magukat? Az esetek egy részében különféle tárgyak készítéséből. Ilyen lehet egy üres sörös dobozból hajtogatott hamutartó; használt gumibelsőből készült ékszerek sokasága; övek; fonott karkötők; drótból csavarintott hajtűk; vagy épp koronák. Szolgáltatásokat is gyakran ajánlanak: sok a vándormasszőr, az afrofonó, a rasztakészítő, portré- és karikatúra-, valamint az aszfaltfestő, a hennázók.

Csakis rajtunk áll, hogy esetleges sztereotípiáinkon túllépve kívánjuk e támogatni ezeket a világlátott, folyton mozgásban lévő vándorokat, de az biztos, hogy igazán sok élmény, tapasztalat, tudás és főleg rengeteg emberi történet bújik meg ilyenkor a gyakorlott kezek munkáiban. Persze akadnak köztük unalmasabbak is, de róluk most ne essék szó...

A fesztiválok vándorai sok esetben nem csupán egyedülállóak, esetleg párok, de teljes családok is sokszor vonulnak helyszínről helyszínre, ami azért újabb kérdéseket vethet fel. Nyilvánvalóan egy kisgyermek számára a szülei jól-léte a legmeghatározóbb élmény, s ilyenkor nem csupán család, de teljes közösség veszi körül őket szeretettel és gondoskodással, kicsit visszahozva a régi törzsek működésének értékeit, ugyanakkor a folyamatos változás, a gyökértelenség, és bizonyos értelemben  „társadalomból kivonulók” alkotta közösség nehéz tapasztalatát is magukkal hozhatják, miszerint a „modern világból” és a társadalomból csak elmenekülni lehet.

Nos, ha valaki így gondolkodik, onnan már nehéz bármilyen visszaépülés a 21. század mindennapjaiba...

 

Posted by SEJT on 2015. augusztus 5.