h i r d e t é s

Fekete-Győr védeni próbálta Körömi elnökségi kinevezését, csúnyán felsült vele

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Fekete-Győr védeni próbálta Körömi elnökségi kinevezését, csúnyán felsült vele

2020. június 10. - 07:15

Még mindig nem sikerült hitelt érdemlő magyarázatot adnia a Momentumnak Körömi Attila kinevezésével kapcsolatban, pedig a párt elnöke megpróbálta kimagyarázni, hogy hogyan kerülhet a vezetőségbe a szélsőjobboldali múltú, aki leszavazta országgyűlési képviselőként az EU-hoz való csatlakozást. - írja a pestisracok.hu.

Illusztráció: MTI Fotó: Balogh Zoltán

A politikus kinevezése azért szorul magyarázatra, mert a vasárnapi tisztújító óta számos szimpatizáns fejtette ki elégedetlenségét Körömi elnökségbe emelésével kapcsolatban. A kétségeket pedig Fekete-Győrnek sem sikerült eloszlatnia, helyette csúnyán felsült az ATV-ben.

Mint arról beszámoltunk, több változást is furcsállottak a Momentum szimpatizánsai a párt vasárnapi tisztújítóját követően. Ezeket a változásokat igyekezett megmagyarázni az ATV-ben Fekete-Győr Andás, a párt újraválasztott elnöke. Mint elmondta, azért kellett kibővíteni az elnökséget, mert megsokasodtak a párt vezetőinek feladatai. A Momentum ugyanis 2022-ben “korszakváltásra” készül a többi ellenzéki párttal együtt.

A két fontos távozóról, Berg Dánielről és Donáth Annáról szólva elmondta, minthogy kikerültek a vezetőségből, a választók többet fogják látni. Fekete-Győr szerint Donáth Annának

így több ideje lesz a mélyszegénységben élőkkel foglalkozni, mint eddig, amikor a székházban kellett ülnie és stratégiát kellett alkotnia,

Berg Dániel pedig az ALDE pártcsalád alelnökeként és a II. kerület alpolgármestereként folytatja pályafutását.

Mégis a legérdekesebb változás Körömi Attila, aki a Fideszből ült át az akkor szélsőjobboldali, fasisztoid Jobbikba, leszavazta az uniós csatlakozást, ma viszont már a Brüsszel-párti ellenzék egyik pártjának elnökségében ülhet. Róla azt mondta Fekete-Győr, hogy nem lát ellentmondást a személyében, mivel Körömi szerinte azért szavazta le az uniós csatlakozást, mert “ízig-vérig demokrataként” népszavazást akart a kérdésről. Innentől két lehetőség adódik: Fekete-Győr vagy enyhén szólva is felkészületlen szakmájában, vagy egyszerűen csak mindent megtesz párttársa tisztára mosásáért.

Ugyanis 2003. április 12.-én tartottak már népszavazást a kérdésben, ahol meggyőző többségbe kerültek az igenek. Az ATV Fekete-Győrt helyesbítve egy korabeli tudósítást idéz, melyben arról írnak, hogy Köröminek fenntartásai voltak a csatlakozás feltételeivel kapcsolatban.

pestisracok.hu