h i r d e t é s

Az easyJet-nél ötezer alatti jegyárak is befigyelnek

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Az easyJet-nél ötezer alatti jegyárak is befigyelnek

2015. október 25. - 20:38
0 komment

Hosszú szünet után újra szép számmal vannak budapesti indulással is tízezer forint alatti jegyek az easyJetnél, sőt befigyelt néhány ötezer alatti is. A cég árazása egyre inkább kezd az ultrákéhoz hasonlítani, lefelé is mennek az árak, egyre inkább néhány hónappal az út előtt érdemes vadászni, nem pedig nagyon korán. Berlin, Genf és Párizs is jó vétel most télre.

Az easyJet egészen sokáig a régi fapados alapelv jegyében árazott: minél hamarabb foglalsz, annál olcsóbb a jegy. Vártuk, hogy kinyisson a legújabb foglalási időszak, aztán lecsaptunk a jó ajánlatokra - írja a fapadosinfo.blog.hu. Aztán egyre magasabbak lettek a kezdőárak, de nem is lehetett olyan könnyen kiszámítani a várható csökkentéseket, mint a Ryanairnél és a Wizz Airnél. Egy ideig legalább arra lehetett játszani, hogy jönnek 20 százalékos leárazások, de aztán ezek is kikoptak. A magyar piacra látványosan tett a cég, bázisról sose volt szó, aztán már bővítésről se. Hiába ők a második legnagyobb európai fapados, ma is öt budapesti útvonaluk van - annyi, mint öt éve, csak Dortmund és Luton kiesett, jött helyettük Párizs és Basel.

Az elmúlt fél évben aztán egyre látványosabban indultak el lefelé az áraik, úgy tűnik, fokozatosan ők is átállnak a az ultráknál bevált dinamikus árazásra. Látunk olyan jegyet, ami fele annyiba kerül most, mint két hónapja, nem budapesti útvonalaknál még durvább csökkentésbe is beleszaladtunk. Abból a szempontból logikus, hogy mindez akkor csúcsosodik ki, amikor a legkisebb forgalmú időszak következik, tehát a téli jegyeknél. De az elmúlt években nem volt ilyen, mert januárra például szinte bezár a cég, drasztikusan csökken a járatok száma, naponta repült útvonalakat vágnak vissza heti 2-3-ra. Ez a budapesti útvonalanál is jellemző, elég ránézni Párizsra: októberben még heti 6, decemberben heti 4, januárban heti 2 (szerencsére péntek-vasárnap), februárban már újra heti 6.

Mégis, januárra drasztikusan levágták az árakat arra kevésre is, ami van. Aztán február kissé drágább, március még drágább és így tovább. Pont mint az ultráknál, talán annyi a különbség, hogy nem két-három hónappal előre a legolcsóbb, hanem 3-4 a jellemző. Sok éve nem láttunk olyat, hogy 5 ezer alatti jegyek legyenek Berlinbe, vagy épp Londonba (Gatwick), sajna a visszaút a magas adóterhelés miatt Londonból és Párizsból is érezhetően drágább, úgy tűnik, ellentétben az ultrákkal, nem engednek el a kötelező költségekből egy fityinget se. De ezzel együtt Baselbe január 22-24 között 10 600-ért már hosszú hétvége hozható ki és Berlinbe is megoldható ilyen kicsivel drágábban.

Budapesten túllépve is bármelyik útvonalra keres az ember, januárra drasztikusan csökkentett árakat lát, majd hónapról hónapra emelkednek az árak, szerencsére tízezer alatt majdnem mindegyik budapesti útvonalra vannak jegyek tavaszra is. Reméljük tartós változásról van szó és januárban is az látszik majd, hogy április lesz a legolcsóbb. 

Fontos: az easyJetnél van egy foglalásonként fizetendő 17 eurós admin díj, tehát fejenként nézve annál olcsóbbak a jegyek, minél többen megyünk együtt. Ez a költség (két főre elosztva) azonban mindig benne van abban az árban, amit a nyitóoldalon látunk, nem kell attól tartani, hogy a foglalás végére nő a költség. (Mi is két fős retúrral számoltunk a posztban.) Az pedig inkább kellemes, hogy minél nagyobb a csapat, annál kisebb lesz a végén a jegyár. Egy foglalás keretében több járatra is vehetünk jegyet, de az utasoknak ugyanazoknak kell maradniuk.

November 10-én lesz a cég 20 éves, remélhetőleg valami komolyabb akciót is ki bírnak izzadni majd akkortájt.

 

fapadosinfo.blog.hu