h i r d e t é s

Amerikából szeretettel

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Amerikából szeretettel

2018. április 12. - 13:58

Egy magyar fiatal gondolatai a választások körülményeiről

Különös, semmihez nem fogható érzés, amikor szembesétál velünk az a keresetlen egyszerűségű igazság, amit Magyarországon hiába is keresünk. Nehéz irigység nélkül nézni az éleslátást.

A következő posztot a szerző engedélyével közöljük itt-ott lábjegyzetelve.

“Logika” - egy gondolkodási típus, melyet a liberális külföldiek próbálnak letolni a magyarok torkán annak érdekében, hogy ún. intelligencia-diktatúrát felállítsanak. Nem kívánatos állapot ez, mivel akkor *tények* szerint kell működnie mindennek, az pedig *nehéz* és nem annyira arannyal bélelt; unszimpatikus és unalmas magyarul. Hogyan tudnánk akkor elidegeníteni más országokat és tenni róla, hogy az összes ún. “intelligens” ember takarodjon már az országból? Kinek kellenek? Senki nem megy manapság orvoshoz vagy iskolába, nem divatos, szakmunkások sem kellenek mert elég, ha odaképzeljük az infrastruktúrát, hisz eddig is ezt tettük és működött.

A logikáról szólva; nem új keletű gondolat, hogy a logikai készség elengedhetetlen feltétele az életünknek. Kevésbé ismert a körülmény, amiről többek a Sherlock Holmes detektívregények szerzője, Sir Arthur Conan Doyle is úgy vélte, hogy ez a képesség csak igen keveseknek adatik meg.

A jelek szerint ez a helyzet Magyarországon jottányit sem változott egy egész évszázadot követően.

“Tények” - gyűjtőfogalom liberális propagandára, melyeknek célja a magyarok erőszakos 21. századba való rángatása. Ellen kell állni kísértésüknek, hisz Magyarország lelke a hazafias hitben rejlik és a tények csak csúnyaságokat mondanak, ergó negatív szellemű, ergo gonosz, tehát a tény az rossz, q.e.d. [quod erat demonstrandum, latin, ezt kellett bizonyítani] A tények csak cáfolják azt a szép, masnis jövőt amit ígér a kormány, de ha nem hiszünk benne akkor nem is jelenik meg!! Ugyanazon a tudományos folyamaton alapszik ez, mint a kis Jézuska – ha eddig nem kaptál semmi jutalmat (magasabb bér, szebb/nagyobb ház/lakás/lyuk, ennivaló, stb.), akkor egyértelműen nem is érdemelted ki, rossz voltál. A tények csak összezavarnak és garantálják, hogy nem kapsz semmit, azt meg senki nem akarja, hisz vezetőink szívükön viselik minden egyes ember sorsát mert jó keresztények.

A 21. század egyik legnagyobb rákfenéje – nemcsak kormányoldalon – a tények és a vélemények közti határvonal teljes elmosódása. Jóllehet a kettőt értő szemmel könnyű megkülönböztetni, hiszen előbbi többnyire puszta semleges töltésű adat, utóbbi minimális érzelmi töltést képvisel.

„Soha ne alkoss elméletet, amíg nincs birtokodban kellő adat. Ellenkező esetben a tényeket igazítod a teóriához és nem a teóriát a tényekhez.”

“Cáfolat” - liberális hisztéria, mely azt akarja elhitetni velünk, hogy nincs igaza valakinek, azonban teljesen figyelmen kívül hagyja az Igazszólás Nagy Láncolatát, mely az egyetlen helyes felállása az igazságnak: a kormányfőnek mindig igaza van, hisz ő van mindennek a tetején, a legalján pedig a liberálisok szerepelnek, mivel nekik egyetemlegesen nincs igazuk semmiben. Mivel a cáfolat liberális kitaláció, mondani se kell, hogy butaság, épeszű ember nem cáfolja a vezetőit, hisz korábban egyértelmű szavazatokkal már mindenki elismerte a jelenlegi kormány igazát.

Egy olyan országban, ahol a feltétlen engedelmességet máig – majd harminc évvel a rendszerváltást követően is – az egyik legnagyobb erényként tartjuk számon, bárminemű cáfolat megléte olyan rizikó, amit gyakran egyik fél sem mer vállalni. Kezelni pedig, a teljes elutasításon kívül, eleddig nem sikerült megtanulnunk.

 

Kp forrás: Flickr