h i r d e t é s

Törvénytelenség az egyik autósport szövetségben?

Olvasási idő
3perc
Eddig olvastam
a- a+

Törvénytelenség az egyik autósport szövetségben?

2017. április 10. - 07:57

MNASZ – hamis végzés = nem létező jogok!

Újabb szintre lépett a Magyar Gyorsulási Szövetség (MGYSZ) és a Magyar Autósport Szövetség (MNASZ) törvényes működésével kapcsolatos háború. Az MNASZ kihasználva kapcsolatrendszerét az ügyészséget használta fel arra, hogy az MGYSZ szervezet jogait bírósági úton kezdje ki.

Az ügyészség eleget téve az igénynek keresetet nyújtott be még 2016-ban az MGYSZ ellen azzal, hogy a szervezet nem országos sportági szövetség.

Megszületett az ítélet, mely mára talán már jogerőssé vált!

A bíróság ítéletében kimondta, hogy az MGYSZ országos sportági szövetség, vagyis a jogokat vitató perben a civil szervezet agyonverte az ügyészséget annak nyakatekert, félremagyarázott jogértelmezésével együtt. Ezzel pont került a gyorsulási, a drift, a gymkhana és az offroad sportágak birtoklására és üzemeltetésére, hiszen ezek az MGYSZ alapszabályába bejegyzett sportágak, melyekben az országos sportági szövetség jogszerűen üzemelteti az országos bajnoki versenyrendszert egy évtized óta.

Az ítélethirdetés után az MGYSZ tüzetesebben megvizsgálta az MNASZ nyilvános iratainak feljegyzését (az iratokról jogszerűen készített képeket) és furcsa következtetésre jutott.

Az MNASZ bíróságnál nyilvántartott iratai között több hamis, vagy hamisított végzés szerepel.

A formai követelményeknek némileg megfelelő végzések száma tollal lett átjavítva, több végzés van, amely azonos sorszámon szerepel, de más-más dátum szerepel rajtuk és más-más tartalmúak. Ez azt jelenti, hogy az MNASZ lehetne az egyetlen olyan civil szervezet Magyarországon, amely egy hatósági vizsgálat során képes lenne ugyanazon sorszámú végzést a hatóság igényeinek megfelelő tartalommal előhúzni. Ez természetesen nincs így, hiszen ahhoz, hogy egy végzés (mely közokiratnak minősül) bizonyító erővel rendelkezzen, meg kell felelnie a formai követelményeknek. Vagyis a végzésen hitelesítő záradéknak, aláírásnak és sorszámmal ellátott bírósági körbélyegzőnek kell lennie. Ha ez nincs, akkor a végzés nem vált ki joghatást, vagyis hamis/hamisított közokiratról beszélünk.

Ha nem vált ki joghatást, akkor viszont nagyon nagy a baj az MNASZ háza táján, mert a működésük alapját biztosító „országos sportági szövetségi” nyilvántartásba vételi végzés (7.Pk.61.419/1996/5. sorszámú) nem felel meg a formai követelményeknek. Nem elég, hogy nincs aláírva és körbélyegzővel ellátva, ráadásul kettő van belőle más-más tartalommal. Az egyik – amire a működésüket alapítják – arról rendelkezik, hogy a törvényi követelmények teljesítése nélkül országos sportági szövetségként kerültek nyilvántartásba vételre, a másik pedig arról, hogy az országos sportági szövetségi nyilvántartásba vételhez milyen törvényi követelmények meglétét kell 30 napon belül igazolniuk. Ez a második végzés sincs körbélyegzővel ellátva, de legalább alá van írva. Ebből nem nehéz kitalálni, hogy melyik lehet a valós és melyik a hamis tartalmú végzés.

További furcsaságokat is talált az MGYSZ. Pl. 7.Pk.61.419/1996/9. sorszám alatt szerepel a végzések között 3 db végzés. Az egyik 9. sorszámú végzést 2006. január 19-én, a másikat 2006. április 4-én, a harmadikat pedig szeptember 4-én keltezték. A januári arról rendelkezik, hogy a bíróság átadja a nyilvántartási iratokat meghatározott időre a peres bíróságnak, a másik kettő pedig arról, hogy az MNASZ cél szerinti besorolása sporttevékenység, célja pedig az autó és gokart sportágakban folyó tevékenység népszerűsítése – bármit is jelentsen ez. Tovább bonyolítja a helyzetet az iratok közt szereplő 11. sorszámú bírói rendelkezés, mely 2006. május 2-i keltezéssel jogerősíti a 9. számú végzést. De vajon melyiket a három közül? A legutolsót biztosan nem, hiszen azt majd szeptember 4-én írja alá a bíró.

Vélhetően a hamisítók nagy igyekezetükben nem vették észre az ellentmondásokat. Az MGYSZ elnöke úgy gondolja, hogy a 9. sorszám körül azért van ez a mizéria, mert ettől a sorszámtól visszafelé haladva próbálták valóságosnak és sorszámilag beilleszkedőnek feltüntetni a működés alapját biztosító 7.Pk.61.419/1996/5. sorszámú végzést, mely az országos sportági szövetségi jogkör nem létező bejegyzéséről rendelkezik.

Az MGYSZ elnök állítása szerint a 9. sorszámú azon végzés tartalma, mely a célról és a cél szerinti besorolásról szól ékesen bizonyítja, hogy a bírósági nyilvántartásba a szervezeti formáról bekerült adat hamis. Hiszen azokat a sportszervezeteket – így az MGYSZ-t is – amelyek valós bírósági nyilvántartással rendelkeznek, a bíróság alapból sportszervezetként tartja nyilván, arra nem kell külön nyilvántartásba vételi kérelemmel élni, mely szerintünk is logikus okfejtés.

Ezek alapján nagy kérdés, hogy a kérdéses végzéseket ki és mikor hamisította meg, vagy rakta be a bíróságnál a nyilvántartási iratok közé?