3perc
Eddig olvastam
a- a+

2020. október 27. - 13:55

Tim Gábor idén visszatért a pályaversenyzéshez, a FIA Swift Cup Europe sorozatban kapott lehetőséget, hogy újra bizonyítsa tehetségét.

Az új 1.4 turbós autókkal az FIA nemzetközi értékelésében szerepelt, ahol főként osztrák, német és lengyel pilótákkal mérte össze tudását. Az idei szezonban öt helyszínen összesen 14 futamon csapott össze a kupa mezőnye, Tim szinte minden futamon dobogóra állt, és a futamok felét, hét versenyt megnyert. Végül 33 pont előnnyel nyerte a bajnokságot.

Tim Gábor, vanyarci pilóta karrierje során már öt bajnoki címet szerzett, 2016-ban érte el eddigi legnagyobb sikerét, mikor nagy fölénnyel nyerte a Skoda Octavia Cup-ot, ez volt az első nemzetközi bajnoki címe.

2016 után anyagi gondok miatt előbb a MARB versenyein vett részt saját autójával (mai nevén Rally3), ahol az északi régió bajnokságát nyerte meg. 2018-ban és 2019-ben a Rally2 mezőnyét erősítette, több futamgyőzelmet szerzett és tavaly a Rally2 abszolút második helyéért járó trófeát vehette át. Azonban a ralis folytatás megtorpant az idei évre.

Az utolsó pillanatban állt össze az új terv, a Swift Cup Europe bajnokságban folytathatta pályafutását, ott is a nemzetközi FIA értékelés bajnoki címéért küzdhet az új 1.4 turbós autókkal. Az összes hétvégén az élmezőnyben autózott, sorra nyerte a futamokat vagy állt dobogóra.

Ausztria, Szlovákia és Csehország után látogatott el a bajnokság a szezonzáró hétvégére, melyet az elmúlt hétvégén rendeztek a Hungaroringen. A magyar pilóta jelentős pontelőnnyel várta hazai hétvégéjét, de még három verseny volt még hátra a bajnokságból.

Ugyan az időmérő edzése nem sikerült jól, csak az 5. lett, az első futamon mégis feljött a második helyre. A második versenyen ezt megismételte, ezúttal a hetedik helyről kapaszkodott fel a második pozícióig és ezzel már a bajnoki címet is megszerezte. A harmadik, szakadó esőben lebonyolított verseny már csak formalitás volt, tét nélkül autózott, hetedik helyről indul, és második lett újfent.

"Az utolsó hétvégére már több mint egy futamgyőzelmi előnyöm volt, nem kellett extra kockázatot vállalnom. Őszintén mondom, a Hungaroringen mindhárom versenyen tudtam volna a győzelemért küzdeni, akik nézték az élő közvetítést ezt láthatták. De most erre nem volt szükség, egy karcmentes autót szerettem volna visszaadni a srácoknak a hétvége után. Ez sikerült úgy, hogy tudtam az eredményeket is hozni, sőt tovább növeltem a pontelőnyömet a bajnokságban!" - nyilatkozta Tim a három futam után.

Tim végül 34 pontos előnnyel zárta az évet és lett bajnok. A Swift Cup Europe bajnoki címének megszerzésével már hat bajnoki címnél jár Tim, és talán erre a legútóbbira a legbüszkébb.

"Nagy volt bennem a félsz, hogy négy év kihagyás után, hogy tudok majd teljesíteni. A legnagyobb probléma az volt, hogy nem teszteltem, lényegében versenyek közben kellett rájönnöm az autó trükkjeire. Még a szezonzáró versenyen is volt olyan probléma, amit a vezetési stílusom módosításával enyhíteni tudtam. Ha most kezdődne a bajnokság, sokkal jobban ráfeküdnék az egykörös tempóra, mert időmérések nem sikerültek jól. A futamokon azonban már nem volt probléma. Ez a hatodik bajnoki címem karrierem során, de nem szeretnék itt megállni!" - foglalta össze Tim az idei évet.

A bajnoki cím megszerezésével egyértelműen válaszúthoz ért Tim Gábor, probáljon maradni a pályaautózásnál, vagy folytassa a még befejezetlen történetét a ralival?

"Ha csak rajtam múlna, egyértelműen a pályán folytatnám, de persze a rali továbbra is vonz. Komolyabb nemzetközi márkakupában, vagy TCR-es sorozatban szívesen összemérném erőmet külföldi versenyzőkkel. De a realitás az, hogy erre kicsi az esély, csak reménykedni tudok, hogy valami összeáll a tél folyamán. Köszönettel tartozom mindazoknak, akik az idei évet segítették, maroknyi támogatói körömnek, nélkülük nem sikerült volna! Nem utolsó sorban pedig köszönöm a rengeteg erőt, amit a szurkolók adtak idén. Igaz, most nem személyesen csak a social oldalaimon tudtak támogatni, de hihetetlen sok bíztatást kaptam Tőlük. Köszönöm!" - zárta gondolatait Tim Gábor.