h i r d e t é s

Tarlós valósága – Leállítaná éjszakára ferihegyi repteret

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Tarlós valósága – Leállítaná éjszakára ferihegyi repteret

2019. február 23. - 10:11

Példátlanul szakmaiatlan húzást jelentett be az úgy nevezett főpolgármester. 

Mondjuk, mi másra is számíthatunk egy, lépéseit átgondolni képtelen, karriert pedig csak leereszkedő modorral építő embertől? Tarlós István pályája során bebizonyította, ha mindenkivel úgy bánik, mintha hülye lenne, akkor nagy politikai pályafutás elébe néz.

Terve szerint éjszakára repülési tilalmat vezetne be a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren éjszakára. Ez már önmagában is erősen kivitelezhetetlen ígéretnek tűnik. Különösen a Fidesz által átnevezett reptér nevében szereplő „Nemzetközi” szó tükrében. Logisztikai rémálom lenne átszervezni a külföldi légitársaságok menetrendjét, csak mert Magyarországon éjjel tilalom van.

legyen teljes repülési tilalom éjfél és hajnali 5 között, változtassanak a berepülési útvonalon, a zajszennyezést pedig másképp mérjék, és az ellenőrzést vegye át a közlekedési hatóság.

A főpolgármester hozzáette: azt reméli, hogy legalább a repülési tilalom megvalósulhat legkésőbb egy éven belül, de lehetőleg jóval hamarabb. Tarlós azonban arról nem beszélt, hogyan fogadná a repülőtér azokat a járatokat, amelyek a nagy távolságok miatt jellemzően éjszakai, hajnali időpontokban érkeznek vagy indulnak Ferihegyről. /168 óra/

És itt a kutya elásva. A repülőtér kiemelt fontosságú munkahely, ahol a pártérdek nem írhatja felül a szaktudást. Már csak azért sem, mert gépenként több száz ember élete függ attól, hogy hozzáértő személyzet gondoskodjon a zavartalan működésről. Ez mindig is fájó pontja volt a különböző kormányzatoknak. Hiszen így nem nagyon tudhatták holdudvarukban a jelképpel is felérő Ferihegyet.

Azzal pedig, hogy a zajszennyezés mérését a közlekedési hatóságra igyekszik áttestálni, lényegében ezt az autonómiát igyekszik megtörni. Ami tök felesleges lépés tekintve, hogy a zajvédelmi eljárással magasabban képzett személyzet foglalkozik a reptéren.

2007-ben az új felszállási légi folyosók beüzemeltetésével Budapest sok kerületében jelentősen megnőtt a zajszennyezés. Emiatt néhány magánszemély bíróságon követelte a légikikötő bezárását, de a bíróság végül megalapozatlannak találta ezeket az igényeket. A konfliktusok megelőzése érdekében a repülőtér üzemeltetője önkéntes zajvédelmi programot indított. Ennek részeként kijelöltek egy zajvédelmi övezetet a repülőtér körül, és az ebben az övezetben elhelyezkedő lakóépületek hő- és hangszigetelését, valamint szellőztető berendezés beépítését a társaság a saját költségén vállalja. /Wikipédia/

Több, a repülőtérre vonatkozó panaszról is hallottunk már, de ezek legtöbbje meglehetősen alaptalannak minősül, tekintve, hogy a telekárak azért olyan kedvezőek a környéken, mert apróbb kellemetlenségeket is számításba vettek, az értékesítéskor.

Azt leszámítva, hogy az egész intézkedés csak egy látványbüfének tűnik, adja magát a kérdés, kivitelezhető-e?

Az így kiesett járatokat mely repterek képesek átvenni? Merthogy Magyarország természetesen szóba sem jöhet.

Pozsony a legközelebbi reptér.

Az alkalmazottak véleménye ez ügyben megosztó. Azért is, mert még egy olyan kiemelt fontosságú munkahelyen is, mint a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér, vannak olyanok, akik meggondolatlanul saját maguk alatt vágják a fát.

Nem tudjuk biztosan, hogy mekkora létszámleépítéssel kell számolni egy ilyen intézkedést követően.