h i r d e t é s

Orbán rémálma, az Európai Parlament jogállamisághoz köti a támogatásokat

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Orbán rémálma, az Európai Parlament jogállamisághoz köti a támogatásokat

2019. január 18. - 08:55

Ezt pedig úgy sikerült elérni, hogy a fideszes képviselők nemmel szavaztak. Ami egyébként felfogható egy beismerő vallomásnak is, miszerint ők maguk nem tartják jogállamnak Magyarországot.

Forrás: 444.hu

Persze ezt nyilván úgy fogják lekommunikálni, hogy a gonosz Brüsszel nem hajlandó tudomásul venni, hogy jogállam vagyunk. Vagy – ami hihetetlenebb, bár valószínűbb – megpróbálják majd eladni saját sikerüknek a szavazást, mondván hogy Magyarország jogállam, ezért nem számítunk arra, hogy elzárják a pénzcsapokat.

Márpedig ez biztosan meg fog történni. A jó hír – ha annak lehet nevezni – hogy a magyar nép ebből semmit nem fog érzékelni, hiszen eddig se volt szerencsénk egyetlen szakadt euróhoz, mert Fidesz az utolsó centig lenyelt minden támogatást.

A kérdésben még a tagállami kormányok tanácsának is ki kell alakítania az álláspontját, utána kezdődhetnek majd meg az intézményközi tárgyalások.

A finn néppárti Petri Savarmaa és a spanyol szociáldemokrata Eider Gardiazabal Rubial nevét viselő jelentést 71 százalékos többséggel, 397:158 arányban fogadták el a strasbourgi plenáris ülésen.

Azt, hogy az EP-képviselők közül név szerint ki hogyan szavazott, egyelőre nem nem hozták nyilvánosságra az EP honlapján, de lapunkhoz is eljuttatott közleményében Ujhelyi István MSZP-s EP-képviselő azt írja, hogy a fideszesek közül mindenki nemmel szavazott, „Beismerő vallomással ér fel, hogy a széles politikai támogatással bíró javaslatot a nyíltan szélsőséges, Európa-ellenes erőkkel egyetértésben a Fidesz képviselői leszavazták, ezzel saját konzervatív, kereszténydemokrata pártcsaládjuk értékeit is megtagadva” – írta a politikus.

Szerkesztőségünkben némi derültséget okozott a hír és Lakatos Gyula kollégánk találóan foglalta össze az eredményt.

EP: megengedhetetlen egy „másodosztályú” EU-tagság kialakulása Az Európai Parlament (EP) megvizsgálta az európai uniós tagállamok integrációjának eltéréseit, és állásfoglalást fogadott el, amely szerint megengedhetetlen egy úgynevezett „á la carte Európa”, amelyben minden tagállam csak a közös szabályok egy részét tekinti magára kötelezőnek, valamint egy másodosztályú tagság kialakulása - közölte az uniós parlament csütörtökön.

Nem sok egyebet lehet hozzáfűzni a hírhez. A Fidesz két tűz közé került a tüntetéshullám a sztrájk réme az egyik oldalon, az Európai Parlament a másikon.