h i r d e t é s

Mitől lesz jó egy irodaszék?

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Mitől lesz jó egy irodaszék?

2018. február 21. - 12:02

A minőséget nem lehet bárhol, bármennyiért megkapni. Hogy milyen is a minőségi, tartós, egészséges irodaszék? Mi most eláruljuk.

Honnan ismerjük fel?

Az egyik legfontosabb tényező a szék súlya. Igen, a súlya, hiszen, ha valami tartós és teherbíró, az nem lehet könnyű, és anyaghiányos. Ha egy széket megemelve úgy érezzük, hogy nagyon könnyű, akkor azzal a lendülettel nyugodtan ott is hagyhatjuk. Hiszen egy olyan eszköz, ami a nap 6-8-12 órájában a súlyunkat, testünket tartja, szigorú minőségi követelményeknek kellene, hogy megfeleljen. Mivel gyakori a silány minőség, a kezdetben olcsó székünk is nagyon drágává válhat, ha évente cserélni kell, hiába az 1 év garancia.

Az Irodabutik kínálatában kapható SpinaliS szék alaphangon 20 kiló körül van, még az Emagra székek is hasonló súlyban vannak, hiába tűnnek légiesen könnyűnek és mindkettőre 5 év garanciát adnak. Az ehhez tartozó fő probléma, hogy ha a szék garanciális idő alatt megy tönkre. Ilyenkor a szervizek jellemzően nem tudnak vele mit kezdeni és ilyenkor zárják le az ügyet egy „nincs hozzá alkatrész” mondattal, ergo vegyél másikat. Ez már azért sem korrekt, mivel minden eladott székhez minimum 5 évig minden alkatrészből kellene, hogy legyen. Vagyis kellene, ha standard alkatrészekből készülnének.

Ezzel el is érkeztünk egy másik problémához. A színvonalas gyártók mind standard alkatrészekből készítik a székeket, vagyis például minőségi gázlifteket és szabványos méretű görgőket használnak. Ez nem mondható el a multiknál vásárolt székekről, aminek közvetlen következménye, hogy sokszor lehetetlen megjavítani őket, tehát vagy marad a rossz, vagy újat kell venni.

A következő pont a kényelem, ami mellett nem mehetünk el szó nélkül. Nem mindegy, hogy a székünknek miből készül a belseje. Értem ez alatt, hogy az olcsó székek jelentős hányada hideg szivacstömbből van kivágva, mely kényelmes lehet, de nem egészséges. Ettől már mérföldekkel jobb az a fajta, amit formára öntenek, különböző keménységű szivacsokból, ilyenek például a Wellpoint székek. Az etalon természetesen az a típus, ahol adott egy feszes ülőlap, de alatta egy gerinckímélő mechanika kapott helyet. Kényelmes és egészséges is egyszerre, mint a Hacker székük.

Nagy bosszúságot tud még okozni, hogy a gyönyörű székünk egyik napról a másikra kibolyhosodik, kikopik, esetleg elkezd leválni a szövet. Ilyenkor a gyártó a borításon akart spórolni. Mindig jól nézd meg, hogy ha például hálós széket veszel. Ha igazán jót szeretnél látni, keresd az Emagra székeket, aminek a hálója minimum 10 évig bírja, de általában ennél jóval tovább is, hiszen ami egy 7000 méter magasból becsapódó embert kibír és épségben megtart, arra nem igazán lehet panasz.

Mennyi is az annyi?

Egy jó forgószék 70-80.000 forintnál kezdődik, ha sajnálod rá, ha nem, valahogy mindenképp el fog fogyni ez az összeg, ha széket vásárolsz. Csak nem mindegy hogyan. Ha veszel egy multinál egy átlagos, 30.000 forintos forgószéket, jó esetben kibír 1-2 évet, tehát mondjuk 15-20.000 forintot kóstál évente. Ha tönkrement, már keresheted, veheted is a következőt és így tovább. Ellenben, ha nézünk egy 75.000 forintos széket amire 5 év garancia van, tehát addig tuti nincs vele egyéb költséged, az lebontva szintén évi 15.000 forintot jelent, de megtakarítasz némi idegeskedést, keresgélést, bosszankodást, ami valljuk be, felesleges stressz.

Ha ez nem lenne elég meggyőző, álljon itt utolsó érvként, hogy az Irodabutiknál minden székhez járhat egy negyedévenkénti szerviz, melynek keretében átnézik a széke(i)det, meghúzzák a csavarokat, hogy a maximális élettartamot érjék el minden széknél.

További tippekért, információkért keresd őket bátran!

Címkék: