Mindent megpróbált az FTC, de simán nyert a Barcelona

3perc
Eddig olvastam
a- a+

2020. október 21. - 06:15

A csoport másik mérkőzésén a Juventus 2-0-ra győzött a Dinamo Kijev vendégeként.

A Ferencváros 5-1-es vereséget szenvedett az FC Barcelona vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája főtáblás küzdelmeinek keddi első játéknapján.

A mérkőzés elején 0-0-s állásnál Tokmac lesgólt szerzett, majd Isael zörgette meg a kapufát, ezt követően viszont már a Barcelona akarata érvényesült, amely emberhátrányban is további gólokat tudott szerezni. A G jelű négyes másik mérkőzésén a Juventus 2-0-ra győzött a Dinamo Kijev vendégeként. A torinóiak mindkét gólját Álvaro Morata szerezte. (nepszava.hu)

A kezdő csapatok. Barcelona: Neto – Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Dest – Pjanic, F. de Jong – Trincao, Coutinho, Fati – Messi. Ez azt jelenti, hogy Ronald Koeman ewgy helyen megváltoztatta a sajtó által beharangozott tizenegyet, Trincao kezd Griezmann helyett.

Ferencváros: Dibusz – Botka, Blazic, Kovacevic, Civic – Isael, Haratin, Sigér, Laidouni – Zubkov, Tokmac. Szergej Rebrov egy kis módosítással a várt – az infostart.hu-n már jelzett – csapatot küldte pályára, Laidouni szerepeltetése némi meglepetés. Uzuni sérült, nem tudta vállani a játékot.

Lionel Messi először lőtt a pályafutása során magyar klub kapujára. Az 5. percben 20 méteres szabadrúgását Dibusz Dénes könnyedén védte.

A 10. percben Tokmac lesen kapta a labdát, de az akció végigment, mindazonáltal a csatár nagyszerű befejezte a helyzetet, elvitte a labdát Lenglet előtt, s fellőtte a labdát a bal felső sarokba. Óriási balszerencse, mert egyetlen lépésen múlt a gól.

A 16. percben Messi meglódult, Fati lövését Dibusz vetődve kiütötte, aztán a védőjéről visszakerült hozzá a labda.

Újabb Fradi-bravúr: Tokmac helyzetbe hozta Isaelt, aki 8 méterről elemi erővel a kapufára bikázta a labdát.

26. perc: bármilyen fura, a semmiből szerzett gólt a Barcelona. A betörő Messit Kovacevic buktatta a tizenhatoson belül, a büntetőt a sértett értékesítette, Barcelona–Ferencváros 1-0.

A 34. percben a kilépő Neto felkapta a labdát Tokmac elől Civic beadása után.

A 36. percben Sergi Roberto előkészítése után Ansu fati tíz méterről kapura lőtt, Dibusz óriásit védett bal lábbal.

Messi a két középső védő között kiugrott, a lécre vágta a labdát – de lesről indult.

Dibusz újra nagyot védett, ezúttal Trincao kísérleténél.

A 42. percben Frenkie de Jong bemelte a labdát a védők mögé Ansu Fatinak, aki bár nem találta el jól a labdát, de a maga szempontjából naghyon jó helyre ment, a bal alsó sarokba. Barcelona–Ferencváros 2-0.

Vége az első félidőnek.

Az 56. percben növelte előnyét a Barcelona, Fati sarokkal készítette elő a lövőhelyzetet Coutinhónak, a brazil erősen meglőútt labdája Botka Endre lábát is érintve surrant a jobb, a rövid sarokba. Barcelona–Ferencváros 3-0.

Messi szabadrúgása elakadt a sorfalban. A másik oldalon Tokmac elszaladt, lövőhelyzetbe hozta Isaelt, de a brazil a kapu fölé bombázott.

Egyszerre öt csere a Camp Nouban, Sergi Roberto, Ansu Fati, Trincao ment le, Junior Firpo, Pedri és Dembélé állt be a katalánokhoz, Laidouni és Civi helyére Somália és Heister került a Fradiba.

Közben más pályákon: gyorsan kiegyenlített az FK Krasznodar a Rennes ellen, az egykori ferencváreosi védő, az ecuadori Cristian Ramírez a gólszerző.

A 67. percben Tokmac csatát nyert Piqué ellen, a Fradi büntetőt, Piqué piros lapot kapott. A tizenegyest Haratin lőtte, nagyon higgadtan, a bal alsó sarokba rúgta. Barcelona–Ferencváros 3-1.

Tokmac és Zubkov helyett Mak és Boli állt be. cserélt a Barcelona is, Koeman védőt hozott be a kiállítás miatt. Coutinho ment le, Araujo állt be.

Közben más pályákon: Haaland szépített Rómában, Lazio–Dortmund 2-1.

Boli labdáját Mak az oldalhálóba lőtte. A Barcelona kihasználta az utolsó cseréjét, Pjanicot Busquets váltotta. A Fradinál Lovrencsics a pályán, Botka helyén.

A 82. percben Dembélé a védők mögé került, visszapasszolt, s a nagyon üresen maradó Pedri tíz méterről a kapuba lőtt. Dibusz beleért a labdába, de nem tudott védeni. Barcelona–Ferencváros 4-1.

Mak lövését Neto csak kiütni tudta, Boli elől Lenglet kivágta a labdát.

A 89. percben Messi magára húzta a védőket, megtalálta az üresen maradó Dembélét, aki a léc alá lőtte a labdát. Barcelona–Ferencváros 5-1.

Vége a mérkőzésnek a Camp Nouban, 5-1-re nyert a Barcelona. (infostart.hu)