h i r d e t é s

Megkérdezték Orbán Viktort, hogy elkötelezett keresztény létére mit keres a világ legdurvább keresztényüldözői között

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Megkérdezték Orbán Viktort, hogy elkötelezett keresztény létére mit keres a világ legdurvább keresztényüldözői között

2019. október 30. - 14:05

Szél Bernadett nem érti, miként működhet együtt a magát kereszténynek tituláló magyar kormány keresztényüldöző rezsimekkel a Türk Tanácsban. 

Ezért külön-külön rá is kérdezett Orbán Viktor kormányfőnél, Szijjártó Péter külügyminiszternél és az üldözött keresztények megsegítéséért is felelős Gulyás Gergely miniszternél,

mit gondolnak arról, hogy a legdurvább keresztényüldöző rezsimekkel lépnek egyre szorosabb szövetségre.

A független képviselő felidézte, hogy az Open Doors nevű, amerikai keresztény szervezet nemrég kiadott World Watch List 2019 című jelentésében bemutatta azt az 50 államot, ahol jelenleg a legsúlyosabb a keresztényüldözés. A Türk Tanács tagjai közül ezek közé sorolták a listán Üzbegisztánt,Törökországot, Kazahsztánt és Azerbajdzsánt.

Ezekben az országokban a keresztényeket üldözik, megfigyelik, lehallgatják, zaklatják, bibliáikat elkobozzák, istentiszteleten részt vevő híveiket bármikor letartóztathatják – idézte a 24.hu.

Szél Bernadett kérdése annak fényében is érthető, hogy a magyar-orosz csúcstalálkozó alkalmából Magyarországra látogató közel-keleti keresztény egyházi vezetőkkel szervezett konferencia megnyitóján Szijjártó Péter az MTI beszámolója szerint kijelentette: Magyarország tettekkel is bizonyítja, hogy egy európai keresztény állam viselhet felelősséget a világ valamennyi keresztény közössége iránt.


Orbán Viktor itt éppen etióp keresztény vezetőket fogadott
Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda

A külügyminiszter Hozzátette: Magyarország 40 millió dollár értékben segített a Hungary Helps program keretében a keresztény közösségeknek Magyarország már 50 ezer embernek tudott segíteni, és sokkal többnek lehetne, ha a nemzetközi közösség követné a példáját.


Itt meg az eminens keresztényüldözőkből álló Türk Tanács tagjaival feszít
Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

A külügyminiszter szerint őszintén kell beszélni a helyzetről és be kell látni, hogy az Európát körülvevő déli-délkeleti szomszédságban kialakult válságokért a nemzetközi közösség is felelősséggel tartozik, bizonyos döntések meghozatala, illetve más döntések elmaradása miatt. (168ora.hu)