h i r d e t é s

Lemondott a Felcsút melletti polgármester, hogy fideszes vezető kerülhessen a helyére

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Lemondott a Felcsút melletti polgármester, hogy fideszes vezető kerülhessen a helyére

2017. június 19. - 08:31

Időközi polgármesterválasztás lesz július 23-án Óbarokon. - írja a zsurpubi.hu

Borbíró Mihály, polgármester, Óbarok - Forrás: nava.hu

A polgármester 10 év után azért mondott le még áprilisban, mert a hihetetlenül rossz állapotban lévő községnek töredéke jut csak annak, ami a szomszéd településnek, s azt reméli, ha kormánypárti vezetőjük lesz, akkor kicsit több jut majd a semminél. A szomszéd település neve: Felcsút.

Borbíró Mihály, a település polgármestere még április 6-án mondott le tisztségéről. A 820 fős település vezetője azért döntött így, mert úgy érezte, független polgármesterként képtelen akár csak minimális
pályázati források elnyerésére is. Pont ugyanannyit kaptak például az aszfalttal leszórt utak felújítására és a melegétkeztetésre alkalmas konyha iskolai kialakítására benyújtott pályázatukra – nulla forintot. Borbíró Mihály lemondása előtt több helyen is azt nyilatkozta, hogy a községnek új vezető kell, aki le tud térdelni, bólogatni, ha kell, szorgalmasan kilincsel, és élvezi a politika bizalmát. A településnek ma lényegében
járdája sincsen.

Mert erről van szó, ez áll a döntések hátterében – vélik a helyiek is, hiszen a szomszéd településre, Orbán Viktor Mihály teremtésmítoszának helyszínére ugyanekkor valósággal ömlik a pénz. Bár többen is e települést említik a „Szeretett Vezér” szülőfalujaként, az valójában a szomszédos Felcsút. Az Átlátszó oknyomozó portál számításai szerint lakosonként átlagosan 104 ezer, összesen pedig 187 millió forintos uniós forrást kapott évente Felcsút 2007 és 2015 között. Míg Felcsút 40 millió forintot kapott járdaépítésre, addig Óbarok egész éves költségvetése mindössze 60 millió forint.

A leköszönő polgármester lemondó nyilatkozatában már finomabban fogalmaz. E szerint, az elmúlt évek kormányzati intézkedéseiből következő saját forrásaik elvonása a település saját erőből való fejlesztését, a Iakossági adóteher jelentős növelése nélkül ellehetetlenítette. A község további fejlődésére egyetlen esélyt a 2020-ig tartó európai fejlesztési ciklusban elérhető pályázati források megszerzése jelentheti, ezért vissza kívánja adni a döntés lehetőségét a választópolgároknak, hogy olyan polgármestert választhassanak, aki a lehető legjobban képes lesz kihasználni a hazai és az uniós forrásokat is.

A 2014-es választásokat egyébként a függetlenként induló Borbíró Mihály a szavazatok 67,98 százalékával nyerte meg a fideszes Stolcenberger Péterrel szemben, akire a szavazók 32,02 százaléka voksolt.

A 2014-es választásokat egyébként a függetlenként induló Borbíró Mihály a szavazatok 67,98 százalékával nyerte meg a fideszes Stolcenberger Péterrel szemben, akire a szavazók 32,02 százaléka voksolt.