h i r d e t é s

Képmutatással vádolta a magyar miniszter az EU-t

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Képmutatással vádolta a magyar miniszter az EU-t

2020. november 05. - 08:04

Varga Judit igazságügyi miniszter szerint csakis a tagállamok vezetői jogosultak fontos döntésekre. A Financial Times-nak úgy nyilatkozott, hogy Merkel kancellárnak kellene tisztáznia a jogállamiság problémáit Orbán Viktorral nem pedig a brüsszeli bizottságnak.

Forrás: Facebook/Varga Judit

A terrorizmussal kellene elsősorban foglalkoznia a brüsszeli bizottságnak nem pedig egyes tagállamok jogállamiságával – fejtette ki a magyar álláspontot Varga Judit, aki sokáig dolgozott Brüsszelben. A magyar igazságügyi miniszter, aki jelenleg karanténban üldögél, megerősítette azt a kormányzati álláspontot, hogy az Európai parlamentnek és a brüsszeli bizottságnak lényegében nincsen joga beleszólni a tagállamok belügyeibe. A magyar kormányt nyilvánvalóan az zavarja, hogy Brüsszelben össze akarják kötni az uniós kifizetéseket a jogállamiság elveinek a betartásával Magyarországon és Lengyelországban. Ezzel kapcsolatban vádolja képmutatással az Európai Uniót Varga Judit mondván: Merkel kancellárnak kellene felvállalnia az ügyet és tisztáznia a helyzetet Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel.

A német kormány a válságkezelő alap gyors elfogadását sürgeti

Scholz pénzügyminiszter, aki nem mellesleg a szociáldemokraták vezetője is Németországban, a sajtónak elmondta: olyan súlyos gazdasági válság alakult ki az uniós államokban, hogy mielőbb el kellene fogadni a 750 milliárd eurós válságkezelő csomagot, mert a tagállamok kormányainak égetően szüksége van a pénzre.

A válságkezelő alap részben vissza nem fizetendő támogatás részben pedig kedvezményes hitel. Ez utóbbival kapcsolatban Varga Judit kijelentette, hogy Magyarországon fáznak az eladósodástól, mert emlékeznek arra, hogy mi történt "a kommunizmus idején". Valójában persze nem erről van szó hanem arról, hogy a kölcsönök felvételével az EU egy lépést tenne az Európai Egyesült Államok felé. Az USA-ban ezt Hamilton pénzügyminiszterhez köti, aki közös hitel felvételre vette rá a 13 tagállamot, amelyek ezzel nagy lépést tettek előre abban az irányban, hogy létrehozzák az Egyesült Államokat. (fuhu.hu)