h i r d e t é s

Itt a kütyü, ami az agyhullámaidat figyeli - Kipróbáltuk

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Itt a kütyü, ami az agyhullámaidat figyeli - Kipróbáltuk

2017. május 17. - 16:23

A technológiai fejlődés sokszor ijesztő. - írja a portfolio.hu.

Forrás: portfolio.hu

És nem is kell elmennünk a Terminátor-filmekig, vagy akár a Mátrix-trilógiáig, elég, ha belegondolunk, hogy bármikor vehetünk pár száz dollárért egy olyan kütyüt, ami az agyhullámainkat olvassa. Kíváncsiságból kipróbáltunk egy ilyet. 

Első hallásra rémisztőnek tűnhet egy olyan eszköz, ami képes rá, hogy az agyhullámainkat olvassa.

De valójában egy olyan okoskütyüről van szó, ami relaxációt és fókuszt ígér.

A Muse nevű eszköz önmagában nincs semmilyen hatással az agyra, hanem abban segít, hogy önmagunkat tanítsuk a meditációra és a koncentrációra.

A Muse működését EEG-szenzorok biztosítják, három található belőlük a fejpánt homloki részén és egy-egy a fülek mögött.

Az EEG (elektroenkefalográfia) az agy elektromos aktivitását méri. Az egészségügyben az agyi diszfunkciók, például az epilepszia vizsgálatára használják.

A 249 dollárért kapható eszköz bármilyen Androidos okostelefonhoz vagy iPhone-hoz csatlakoztatható.

A használata egyszerű: le kell tölteni a kapcsolódó alkalmazást (az adatátvitel Bluetoothon keresztül történik), fel kell helyeznünk a homlokunkra az fejpánthoz hasonlító eszközt, majd a kalibrálás után már használható is és elkezdhetjük a "tréninget". 

A gyakorlatban ez úgy történik, hogy a fejpántot úgy kell felhelyezni, hogy az agyhullámaink erősségét megfelelően érzékelje.

Tapasztalataink alapján ez pár perces folyamat volt, a kelleténél talán egy kicsit tovább tartott, pont annyira, hogy az 5 perces tréning kezdetekor ne tökéletes nyugalmi állapotból induljunk.

Persze ez nem biztos, hogy általános probléma, esetünkben a kalibrálási folyamatnak nem kedvezett sem a hosszú haj, sem pedig a smink, ami mind rontja a jelérzékelést.

Az alkalmazás heti 4 alkalmat javasol és nem csak 5 perces lehet, szabadon megválaszthatjuk a hosszát (legfeljebb egy óra), ahogy a szabadidőnkből telik.

A csukott szemmel végzendő tréning alatt háromféle különböző hangot hallhatunk az okostelefonunk hangszórójából (vagy fülhallgatójából), amelyek visszajelzéssel szolgálnak arra, hogy mennyire vagyunk nyugodtak, vagy éppen stresszesek. 

Forrás: Portfolio

Hullámok hangját lehet hallani, amikor a "normál" tartományban van az agyi aktivitás, vihart, amikor zaklatottak vagyunk, a nyugalmi szint elérését pedig madárcsicsergéssel jutalmazza az alkalmazás.

Az alkalmazás javaslata, hogy figyeljünk a légzésünkre és ezzel érhetjük el a megfelelő nyugalmi állapotot.

A magam részéről még van hová fejlődni a meditációs képességeimet illetően, az igazsághoz hozzátartozik, hogy egy zsúfolt repülőgép, ahol a teszt zajlott, nem biztos, hogy a legalkalmasabb hely a relaxálásra.

Vagy talán pont a legalkalmasabb, hiszen ha sikerült az ingergazdag környezetben is kikapcsolni, akkor az eszköz elérte a hatását és megtanított minket kikapcsolni. 

portfolio.hu