h i r d e t é s

Gyurcsány régen kapott ennyire intelligens pofont

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Gyurcsány régen kapott ennyire intelligens pofont

2016. február 27. - 12:04
1 komment

Visszatekintő: a hét legolvasottabb rostabejegyzései

Fotó: valasz.hu

Rendkívül szerteágazó, érdekes interjút adott Schiffer András a Mandinernek; Stumpf András kérdéseire válaszolva beszélt a kockásinges tiltakozásról, Gyurcsány Ferenc valódi súlyáról, az LMP erősödésének feltételeiről, a fideszes Bencsik Jánossal való viszonyáról, pártja sajtópozícióiról, Simicska Lajosról, valamint – fő témaként – a migrációról. És, ami nagyon fontos, képes volt önkritikusan nyilatkozni az LMP eddigi migrációs politikájáról, és kifejezetten árnyaltan tudott fogalmazni ebben a sokféle indulattal körülvett kérdésben - írja a valasz.hu.

Érdemes az egész interjút elolvasni, de álljon itt néhány kedvcsináló idézet:

„Rendkívül impozáns, hogy komplett tantestületek mozdulnak meg, dugják ki a fejüket a hűbéri hurokból és szolidárisak kezdenek lenni egymással különböző szakmák, ágazatok képviselői is – ez reményteli fejlemény. Parlamenti képviselőknek viszont szerintem nem feltétlenül kell erre teljes testsúlyukkal rácsavarodniuk.”

„Gyurcsány Ferenc utoljára tíz éve nyert választást: amely ügy mögé azóta beállt, annak az ügynek az finoman szólva sem tett jót.”

„A szakdolgozóknál az egészségügyben és az oktatásban még annyi béremelés sem volt, mint a tanároknál és orvosoknál, a közalkalmazotti bértábla nyolcadik éve be van fagyasztva, az idén nincsen közmunkás béremelés. A kormány közben folyamatosan azzal dicsekszik távoli országokban – időnként az üzleti delegáció tagjaként egy Gyurcsány-céget képviselő Kóka Jánossal megtámasztva –, hogy milyen olcsó itt a munkaerő.”

„A helyzet az, hogy nemcsak mi, de európai testvérpártjaink is, félreértettük a helyzetet. Abból indultunk ki, hogy van a klasszikus menekültszituáció, amelyet többször is megtapasztaltunk a 20. században: a második világháború alatt, ötvenhatban, vagy a délszláv háború idején, amikor Magyarország egyébként példásan vizsgázott. Vagy a nyolcvanas években, amikor erdélyi magyarok menekültek hozzánk Ceausescu elől...”

„A genfi menekültügyi rezsim felett mára mindenesetre eljárt az idő. Annyiban persze nem, hogy ha előállna egy klasszikus menekülthelyzet, ne adj Isten Kárpátalján, alkalmaznunk kellene. Függetlenül attól, hogy keresztény-e, magyar-e, ha Túristvándinál, gólyózápor elől menekülve, átúszik valaki a Tiszán, nem lehet elvárni, hogy szabályszerűen adja be a menekültkérelmét és a hivatalos átkelőn jöjjön inkább. Ha annak idején boszniai muzulmán jött, hatvan kilométerről, a népirtás elől akkor is alkalmaznunk kellett a genfi megállapodásban foglaltakat. Azt viszont nem kellő pontossággal láttuk egy éve, hogy ez a migránshullám teljesen új jelenség, amelynek kezelésére a Genfi Egyezményben foglaltak, illetve annak fél évszázad alatt kialakult értelmezési kultúrája nem nyújtanak eligazítást.”

 

valasz.hu

1 komment