h i r d e t é s

Évente 40 milliót költ Csepel a Németh Szilárd receptjeit bemutató lapra

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Évente 40 milliót költ Csepel a Németh Szilárd receptjeit bemutató lapra

2019. február 16. - 13:14

Bár Németh nem kér pénzt a cikkekért, az önkormányzatnak tízmilliókat is megér, hogy "a képviselő úr" rovata minden csepeli háztartásba eljusson. 

Németh Szilárd Orbán-képes hűtő előtt főzőcskézik - Forrás: Németh Szilárd / Facebook

Kéthetente, 32 ezres példányban jelenik meg a Csepeli Hírmondó, ami kerület határain túl arról is híres, hogy ebben a lapban, az Így Főzök én című rovatban jelennek meg Németh Szilárd zsírban és szaftban úszó kedvenc fogásai.

Egy csepeli lakos kíváncsi lett rá, hogy mindez mennyibe kerül, és az Átlátszó közadat-igénylési felületén keresztül rákérdezett a költségekre -írja a témával foglalkozó 21ora.hu.

A kérdéstől számított több mint tíz nap után fel is kerültek az önkormányzat válaszai az Átlátszó felületére. Ezekből többek között kiderül,  a Csepeli Hírmondó költségei 2018-ban megközelítették a 41 millió forintot, egészen pontosan  40 millió 731 ezer 672 forinttal terhelték meg az önkormányzat kasszáját. Ebből a nyomdai előkészítés, a nyomdai munkák, a grafika, a tördelés, a korrektúra, és terjesztés mellett 

nyolc médiamunkás foglalkoztatására is futotta, akik elvileg kevesebb mint havi 28 ezer forintért csinálják a Csepeli Hírmondót, ugyanis az éves személyi jellegű kiadás összesen 2 millió 663 ezer 538 forint.

Hasonlóan érdekes kérdés, hogy fizet-e a csepeli Fidesz Németh Szilárd listás képviselő főzőrovatáért hirdetési díjat?

A válasz határozott nem: az önkormányzat jelezte, „a képviselő úr nem kért és nem is kap a cikkekért szerzői díjat/honoráriumot, az újságban megjelenő receptjeiről pedig még a balliberálisnak tartott lapokban is rendszeresen beszámolnak, így aztán „hirdetési díjat sem kér az újság, nem is lenne oka rá.”  

Azt is hozzátették, hogy Németh Szilárd főzőrovata csupán a szerkesztői szabadság jegyében került a lapba, és különben is egy főzőrovathoz „megbízható szerző kell”, továbbá „nem olcsó az ilyen jellegű cikkekhez olyan szerzőt találni, akivel tágabb körben is el lehet adni a lapot”. Utóbbi megjegyzésük kissé ellentmondásos, hiszen ők maguk emelték ki, hogy Németh ingyen vállalta a receptek közlését.

Az adatigénylő rákérdezett a Németh Szilárd által elnökölt Magyar Birkózó Szövetség ügyére is – a szövetségnek rendszeresen jelennek meg hirdetései a lapban. Erre azonban az önkormányzattól az a válasz érkezett, hogy a birkózó világbajnokság promotálására külön szerződést kötött a szövetséggel a lapot kiadó Csepeli Városkép Kft.

A legerősebb kérdés- válasz azonban az ellenzéki képviselők ötpontos, rabszolgatörvény ellen tiltakozó petíciójával kapcsolatban született:

Adatigénylő:
Várható-e, hogy megjelentetik az úgynevezett ellenzéki 5 pontot a lapban fizetett hirdetésképpen, ahogy azt az ellenzék kezdeményezte?

Önkormányzat:
Olyan jellegű hirdetések nem jelenhetnek meg a lapban, amelyekkel az olvasókat igyekeznek rászedni, átverni (…) Az ellenzéki öt pont olyan szinten sérti a valóságot, hogy a Csepeli Hírmondó jogilag is perelhető lenne a megjelentetése esetén. 

nepszava.hu