h i r d e t é s

Eloltották a lángoló óceánt Mexikóban

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Eloltották a lángoló óceánt Mexikóban

2021. július 05. - 09:34

Megdöbbentő képsorok jelentek meg a világsajtóban nemrégiben a Mexikói-öbölből, ahol lángolni kezdett az óceán. 

Forrás: Pattaya One

A Mexikói-öböl hatalmas, másfél millió négyzetkilométeres területe elég komoly olajkitermelési tevékenységnek is helyet ad, így nagyon gyorsan biztossá vált, hogy nem csoda történt, hanem éppen valami probléma. A Mexikói-medencében 5 kilométernél is mélyebb öbölben ugyanis probléma történt az egyik tengeralatti csővel, így olajszivárgás kezdődött és végül ez a szivárgó olaj lángolt.

A pokol kapujaként vagy a Sátán szemeként hivatkoztak a hatalmas lángoló körre, miközben a mexikói olajtársaság, a Pemex dolgozói megpróbálták megfékezni a szivárgást. Nem messze a folttól fekszik a cég egyik olajfúró-tornya is, egy ehhez tartó csőből kezdett szivárogni a kőolaj. Természetesen nem tartott sokáig a probléma, alig 5 órával az első lángnyelvek megjelenése után sikerült eloltani a tüzet, úgy hogy közben nem történtek személyi sérülések sem és nem keletkeztek a létesítményben károk sem.

Jelenleg még vizsgálódnak, hogy mi okozhatta a szivárgást, de azt már előzetesen elmondta a Pemex, hogy környezeti katasztrófa nem történt, minimális olaj került csak a tengerbe. Ezt még egy Twitteres üzenetben megerősítette a felügyelő hatóság vezetője is, ami azért az elmúlt időszakban itt történt komoly problémák után elég jó hír. A Pemex sajnálatos módon amúgy is ismert arról, hogy létesítményeivel szoktak komolyabb problémák előfordulni, úgyhogy most mindenki nagyon várja a vizsgálati eredményeket.

A Mexikói-öböl élővilága a mai napig nem tért helyre a történelem valaha volt legnagyobb olajszivárgásából, ami még 2010-ben történt és Deepwater Horizon néven vált ismertté. Akkor a Macondo Prospect nevű olajfúró-toronynál történt szivárgás vagy inkább ömlés következtében 5 millió hordónyi olaj került a tengerbe, aminek hatalmas természeti katasztrófa lett a következménye. A tornyot üzemeltető BP még 2016-ben elfogadta, hogy 20 milliárd dollárnál is többet fog kifizetni a károkért cserébe, ami történelmi összeg volt. (napmintnap.com)