A Szeretet Ünnepe ugyan elmúlt, de az új esztendőben is sokan vannak hazánkban, akik segítségre, támogatásra szorulnak. 2021. január első napjaiban egy hatéves, Bagaméron (Hajdú-Bihar megye) élő cigány kisfiú gyógyításához szükséges összeg gyűjtésére indított közösségi gyűjtést a Láthatatlan Magyarország facebook csoport.
Szerencsére vannak olyanok, akik kifejezetten a nagycsaládosok megsegítésére specializálódnak, ami az ünnepekkor létszükséglet lehet. Ha például egy kereső szülő elvesztette az állását, bizony nemcsak az ajándékok, hanem az ünnepi menü is kérdésessé válhat.
Sokan tudják, még többen nem, hogy egy kis Békés megyei faluban, Kunágotán születtem. A falu által adottak, végig kísértek egész eddigi életem során. Úgy gondolom, most egy keveset vissza adhatok mindazért, amit Kunágotától kaptam, ha ebben Ti is segítetek.
Pár nap múlva Szenteste. A családok többsége, a járvány ellenére vásárlási lázban ég, megteltek az üzletek. Vannak azonban Magyarországon - nem is kevesen -, akik azon izgulnak, hogy vajon az ünnep napjai alatt lesz-e mit enniük, vagy éhesen fekszik le a család.
Az ünnepek most máshogy telnek mindenki életében, és különösen a rászorulóknak nehéz időszak ez. Amikor alapvető élelmiszerre is alig telik néhányaknak, akkor az ajándékozás háttérbe szorul, és egyre kétségbeejtőbbnek tűnhet az élet.
Három napon keresztül, november 27-én, 28-án és 29-én országszerte közel 160 település több mint 250 áruházában várják a lakosság élelmiszeradományait.
A járvány első hullámakor nem telt el olyan hét, hogy a Szcientológia önkéntes lelkészek ne segítettek volna valamerre az országban. Vidéken és Budapesten egyaránt egyházak, alapítványok és szeretetszolgálatok képviselőivel fogtak össze, hogy segítsék a rászorulókat.
Az Esztergomi Otthon Segítünk Alapítvány pályázati forrásból ismét elindítja ingyenes foglalkozásait. Az érdeklődők szeptemberben és októberben álláskeresési foglalkozásokon vehetnek részt Esztergomban.
Amikor valaki segíteni szeretne másoknak, akkor célszerű olyanokra is gondolnia, akik alapvetően nem számítanak hátrányos helyzetűnek, azonban a jelenlegi helyzetben nekik is fontos lehet a támogatás mindaddig, amíg az élet ténylegesen vissza nem tér a rendes kerékvágásba.
Több helyszínen segíti a sérültek ellátását a Debreceni Egyetem különleges orvos- és mentőcsoportja (DEKOM) Bejrútban, de a tüntetések miatt vasárnap hamarabb be kellett fejezniük a munkát - mondta Késmárky András, a mentőcsoport orvosigazgatója az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában.
Hiába kezd visszaállni sok szempontból az élet a régi kerékvágásba, sajnos sokan, akik a koronavírus miatt elveszítették az állásukat, még mindig nem találtak új munkát, illetve a korábbi munkájukat még nem kapták vissza.
Igaz, a mélyszegénység már lecsökkent hazánkban, ám még mindig akadnak olyanok, akik egy városi, illetve általánosan kulturált körülmények között élő ember számára felfoghatatlanul nehéz körülmények között élnek.
Kommentek