A jobboldali Le Figaro „Orbán Viktor avagy a hatalom megkeményedése” címmel végigveszi, hogy az utóbbi 10 évben egy kormányfő egyre csak erősíti saját pozícióit, még azon az áron is, hogy ennek a nemzet alapvető megosztottsága az ára.
Akármilyen higgadtan és körültekintően ír az ember, ha szóba hozza a zsidókérdést, a közönség a szokásos szenvedély- és indulatformulákkal fog válaszolni, fölújulnak az ősidők óta rögzött-beidegzett patológiák, előítéletek, hagyománytöredékek. Ezen nem lehet segíteni. - írja a merce.hu.
Katasztrófával határos éve volt a mérsékelt baloldalnak Európában 2018-ban: tradicionális pártjainak támogatottsága jelentősen csökkent, alig van olyan ország, ahol beleszólhatnak a kormányzásba. Könnyen lehet azonban, hogy karnyújtásra van a megoldás, amivel kimászhatnak a gödörből. - írja a Napi.hu
Bajban vannak a populista politikai erők - véli a Financial Times publicistája -, ami nem jelenti azt, hogy vesztésre is állnak. Fontos különbséget tenni a jobb- és a baloldali populista irányzatok között, mert az utóbbiak éve lehet 2019.
Egyedül az új, az igazi, a közép-európai jobboldal képes felrázni nyugat-európai hittársaikat, vagyis a nagy kereszténydemokrata pártokat több évtizedes szunnyadásukból. Így szól a populista néppárti prófécia.
..”eltűnök mint erdőben a vadnyom..”és a rettegett gondolatokat a költőtől /József Attila/ szánják sorsnak vagy vizionálják az egykor szebb napokat látott és történelemformáló erőként szereplő, sőt egykor oly népszerű szocialisták számára a felhőkben tolakvó elemzők
"A baloldaliság egyre inkább azt jelenti, hogy valaki a globalizációt, a kisebbségek védelmét pártolja, míg a jobboldaliak a nemzetállamok megerősítésének pártján állnak, a népek keveredésének ellenzőiként lépnek fel"
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint a jobboldali pártok győzelme Ausztriában jó hír Magyarország számára, mert így "az őszinte, a képmutatás béklyója által nem kötött osztrák politikusokkal" lehetőség nyílik az Európát feszítő történelmi kihívások érdemi megválaszolására - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium kedden.
Amerikai és európai jobboldali véleményformálók, kutatók, elemzők, think-tankek vezetői fordultak nyílt levélben az Orbán-kormányhoz, hogy tiltakozzanak a magyar civil szervezetek kormányzati vegzálása ellen - írja az Index.
Ez a rendszer a robbanás felé tart, és nem tudjuk, mikor és kit hogyan talál meg. Orbánnak mennie kell – írta Tamás Gáspár Miklós a HVG.hu-n Aggodalmaink című cikkében. Az írás kapcsán beszélgetett vele a Magyar Nemzet. Interjú.
Az európai radikális jobboldali pártok és vezetőik, köztük Orbán Viktor magyar miniszterelnök rátaláltak a régi baloldal gazdaságpolitikájára. A pénzügyi rendszer állami ellenőrzése és más régről ismert módszerek visszaköszönnek programjaikban Franciaországtól Magyarországon át Lengyelországig.
Nem tudja megőrizni abszolút többségét a spanyol parlamentben a kormányzó konzervatív Néppárt - nagyjából ez vehető biztosra a karácsony előtt tartandó választások előtt két héttel. A politikusi generációváltás a tét azon a szavazáson, amelyet a nyugdíjasok dönthetnek el.
A baloldalon azt mondják, nem fognak további politikusokat lehalászni az oldalukról, és a Fideszben sem örül mindenki annak, hogy legutóbb Medgyessy Pétert tüntette ki Szijjártó Péter. Korábban Szili Katalin és Szűrös Mátyás is otthagyta az MSZP-t, de távozásuk után gyakorlatilag a semmibe zuhantak, csak egy kicsi szubkultúrában népszerűek.
Az MSZP romjaiból ez a mai Fidesz nőtt ki. Nagyon korhadt romokon nagyon életerős növények tudnak tenyészni, ehhez képest a Fidesz meglepően gyorsan megmutatta, hogy hasonlóan korhadt romokat hagy majd maga után, mint amilyeneket az MSZP hagyott.
Bár a magyar kormány igyekezett befolyásolni a horvát választások eredményét, a jelenlegi állás szerint több esély van egy olyan kormánykoalíció hatalomra jutására, amelyikkel talán még az eddigieknél is nehezebb dolguk lesz Orbán Viktoréknak. Igaz, legalább ekkora esély van egy hosszú hónapokra elhúzódó belpolitikai válságra is déli szomszédunkban.
Kommentek