h i r d e t é s

A flamingó szeme nagyobb, mint az agya? Afrikai kalandtúra a Vajdahunyadvárban.

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

A flamingó szeme nagyobb, mint az agya? Afrikai kalandtúra a Vajdahunyadvárban.

2015. október 16. - 16:45
0 komment

A Titokzatos szavanna című kiállítás a vadregényes afrikai tájon kalauzolja végig kicsiket és nagyokat a Vajdahunyadvárban.

A kalandtúra során az érdeklődők az óriástársasjáték szereplőivé válnak, a képzeletbeli utazás végén pedig ajándékot is választhatnak maguknak – mutatta be az őszi vendégtárlatot Kovács Adrienn szervező, kommunikációs munkatárs- írja az OrientPress

A kétezres évek elejétől minden tavasszal és ősszel helyet kap egy vendégkiállítás a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban. Az intézmény hatalmas terei alkalmasak a külsős kiállítások befogadására – emelte ki a helyszín lehetőségeit Kovács Adrienn. Az elsősorban gyermekeknek, iskolásoknak szóló játékos, szórakoztató tárlatokat főként oktatási szándékkal hozták létre a szervezők. „Számítunk arra, hogy a pedagógusok beépítik a tanmenetbe”- tette hozzá. 

A 700 négyzetméteres kiállítótérben videóinstallációk és hangpanelek hatnak az érzékszervekre, minden szegletben feladatok várják a lurkókat és még csak csöndben sem kell lenniük! A Titokzatos szavanna több mint egyszerű kiállítás, a felnőttek és a gyerekek a bejáratnál egy óriási társasjátékba részeseivé válnak, amely során fel kell kutatni az elrejtett információkat, a különböző állomásokat bejárva pedig az érdeklődők részletesen megismerik az afrikai kontinens éghajlatát, flóráját és titokzatos faunáját, valamint az olyan kihaló félben lévő állatokat, mint az afrikai elefánt, a Grévy-zebra, vagy a fekete orrszarvú. 

A felfedezőtúrához a családok nagyítót és játéklapot tartalmazó csomagot kapnak a bejáratnál, amelyre a 16 állomáson matricákat kell gyűjteniük. A kiállítást végigjárva megszerezhetik a szerencsehozó talizmánt, miközben különleges élőlényekről kapnak érdekes információkat. Az óriástársasjátékban maguk a látogatók a szereplők. A talizmán pedig jelkép, a titokzatos, a varázslatos afrikai kultúrának, világnak a szimbóluma – hívta fel a figyelmet Kovács Adrienn. Hozzátette, a kedvenc és mindenki által ismert fajok, mint például a zebra, a gepárd vagy a szurikáta természetesen helyet kap a tárlatban. 

Az afrikai kalandtúrából többek között kiderül, hogy a zebra fekete-fehér csíkos mintázata megtéveszti a ragadozókat, vagy hogy a flamingónak kisebb az agya, mint a szeme, de arra is fény derül, hogy melyik szavannai állatnak 2 óra az alvásszükséglete. Mindezek mellett a Csupasz Turkálóval, a Trükkös Tojástolvajjal, a Vihogóval, a Futóbajnokkal és az Álomszuszékkal is lehet találkozni – egészítette ki a kommunikációs szakember. 

A feladatok különböző nehézségűek. Ha valaki nem tudja a jó választ a feltett kérdésre, a helyes megoldást beépített puska segítségével meg lehet lesni, így senki sem távozik üres kézzel, a képzeletbeli utazás végén a látogatók ajándékot is választhatnak maguknak.

„Nem akartunk tudományos irányba elmenni, de a játékosság ellenére a tárlat minden szövege tudományos igényű”– hangsúlyozta a vendég. Kiemelte, a kalandtúra során a kihalással veszélyeztetett állatokat is foglalkoznak: a kérdések között előkerül az afrikai elefánt, a Grévy-zebra, a gepárd, a fekete orrszarvú és az oroszlán is. 

A Titokzatos szavanna november 1-jéig látható a Vajdahunyadvárban, a Mezőgazdasági Múzeumban. 

 

orientpress.hu (Címlap: Forrás: wikipedia)