h i r d e t é s

A Fidesz nem szavazta meg, persze hogy elfogadták

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

A Fidesz nem szavazta meg, persze hogy elfogadták

2018. szeptember 15. - 08:22

Újabb látványos lebőgést produkáltak a kormánypárt EP képviselői és bár a héten nehéz a Sargentini-jelentéstől és következményeitől elrugaszkodni, érdemes figyelmet fordítani a Parlament egyéb döntéseire is.

Fidesz=Orbán Viktor=kormány - Forrás: Frederick Florin/AFP / 444.hu

A Nők Jogai és Esélyegyenlőség Bizottságának (FEMM) jelentéséről szavaztak az Európai Parlament plenáris ülésén. A szexuális bűncselekményeket taglaló jelentés körül van néhány furcsaság, amivel újabb tanulmányba illő tapasztalatokat nyerhetünk. Naná, hogy a Fidesz érintett az ügyben. Nem is kicsit.

Az talán senkit nem lep meg, hogy a fideszes EP képviselők a KKK (Ezúttal nem a Ku Klux Klánról van szó – bár ki tudja – ez a Kemény Kanok Közössége) nem szavazta meg a jelentést. Azonban nemcsak Hölvényi György és Szájer József vesznek részt a plenáris ülésen. Ott ül az EP szégyenpadján Járóka Lívia is.

Az ő személye eddig talán ismeretlen volt, most azonban sikerült „kitüntetnie” magát.

A Fidesz egyetlen EP-képviselője sem szavazta meg az Európai Parlament plenáris ülésén a Nők Jogai és Esélyegyenlőség Bizottságának (FEMM) jelentését, amely cselekvésre szólítja fel az EU intézményeit a munkahelyen, nyilvános térben, illetve a politikai életben elkövetett megfélemlítés és szexuális zaklatás ellen. Az EP hétfői strasbourgi plenáris ülésén az a Járóka Lívia sem támogatta a jelentést, aki ugyanezt a javaslatot a szakbizottságban korábban még megszavazta

– hívja fel a figyelmet lapunkhoz is eljuttatott közleményében Ujhelyi István MSZP-s EP-képviselő. /168 óra/

Hát nem furcsa, a szexuális zaklatást szakbizottságban elfogadja a képviselőnő, de a plenáris ülésen már nem szavazta meg azt. Mire lehet ebből következtetni? Ha úgy vesszük, hogy Járóka egyébként elkötelezett az ügy mellett (mint ahogy ez a valószínűtlenebb eset; fideszes előírás), úgy felsőbb utasításra cselekedett, amikor nem szavazta meg a jelentést.

A valószínűbb eset, hogy ez a döntés előre eltervezett volt, mely egyben azt is jelenti, hogy csak azért kellett Járóka, hogy abban a szakbizottságban is terpeszkedjen egy fideszes, ezzel is gyengítve bármiféle produktív tevékenységet.

Ha így volt, akkor bejött a papírforma. A jelentést 91 százalékos többséggel fogadták el. Magyarán amerre a Fidesz megy célszerűbb annak ellenében fogadást tenni.

Erről persze nem számol be a közmédia, hiszen kormányunknak megvan a maga középkori felfogása nemekről és szerepekről.