h i r d e t é s

30 település fog össze a hátrányos helyzetűek felzárkózásáért Borsod-Abaúj-Zemplén megyében

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

30 település fog össze a hátrányos helyzetűek felzárkózásáért Borsod-Abaúj-Zemplén megyében

2019. december 21. - 06:32

Harminc Borsod-Abaúj-Zemplén megyei település írta alá 2019. december 19-én Miskolcon a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatósággal azt az együttműködési megállapodást, amelynek keretein belül szorosan együttműködve a települések még több felzárkózási – képzési, munkavállalási – lehetőséghez juttathatják a szegregált lakókörnyezetben, mélyszegénységben élő embereket.

Sztojka Attila, a TEF főigazgatója az eseményen tartott ismertetőjében elmondta: „a társadalmi felzárkózási programok egymásra épülnek, az intézkedések egymással szorosan összefüggő, hosszútávú projektekből állnak, így az összetett és mélyen gyökerező problémákat komplex módon tudják kezelni. A cél az, hogy az esélyteremtő lehetőségek Magyarország minden településén egyformán, helyben elérhetőek legyenek. Ebben a komplex, a megyében 33 településen zajló telep-programban a főigazgatóság szakmai szerepet vállal: egyebek között a helyi igényeknek megfelelő képzéseket indítanak, amelynek segítségével 1048 hátrányos helyzetben lévő ember szerezhet olyan tudást, amellyel könnyebben elhelyezkedhetnek a munkaerőpiacon.”

A TEF által kialakított szakmai módszertan képes rugalmasan alkalmazkodni nemcsak az egyes települések igényeihez és gondjaihoz, hanem a tanácsadói és mentorhálózatukra támaszkodva az egyes családok, akár az egyes személyek igényeihez is.

„Kollégáimmal egységes, átfogó és országos rendszert működtetünk, amely egyszerre közös szemlélet és gyakorlat is. Meggyőződésem, hogy Önökkel együtt képesek leszünk érdemben javítani az érintett társadalmi csoportok helyzetén és új, hatékonyabb korszakot nyitunk a hazai romakérdésben – hangsúlyozta Sztojka Attila főigazgató.

A TEF országosan 92 településen valósít meg komplex telep-programot. Az érintett településrészeken mintegy 42 ezren élnek, akik közül közel 6000, hátrányos helyzetű ember jut képzéshez a program segítségével. A cél az, hogy bővüljenek a résztvevők munkavállalási lehetőségei, biztos megélhetéshez jussanak és megjelenjenek a munkaerő piacon.

A miskolci eseményen egyúttal bemutatták a TEF Projekt Támogató Hálózatát is, amely számos szakmai feladatot ellátva hozzájárul a társadalmi felzárkózási projektek megvalósulásához.

Az együttműködésben érintett települések:

Alsóvadász, Aszaló, Baktakék, Borsodbóta, Fáj, Farkaslyuk, Felsődobsza, Felsőgagy, Fullókércs, Hejőszalonta, Hernádpetri, Hidasnémeti, Járdánháza, Kázsmárk, Kesznyéten, Korlát, Köröm, Lácacséke, Lak, Múcsony, Olaszliszka, Rakaca, Rakacaszend, Semjén, Szendrőlád, Tiszacsermely, Tiszakarád, Vilmány, Vizsoly, Zemplénagárd

Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság / borsod24.com