h i r d e t é s

Varga Judittól kérdezik, miként lehetséges, hogy a TV2 jogerős bírósági ítéleteket nem hajt végre

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Varga Judittól kérdezik, miként lehetséges, hogy a TV2 jogerős bírósági ítéleteket nem hajt végre

2023. május 09. - 07:13

A szocialista Vajda Zoltán szeretné megtudni, hogy a miniszter szerint végre kell-e hajtani a jogerős bírósági ítéleteket Magyarországon.

Forrás: Varga Judit Facebook oldala

Varga Judit igazságügyi miniszternél érdeklődik a szocialista Vajda Zoltán arról, hogyan fordulhat elő, hogy a a TV2 szabotálhatja a bíróság jogerős ítéleteit - írja a Media1.

A kérdés továbbra is aktuális, mert bár a kormánypárti csatorna végrehajtási eljárást követően nagy nehezen beolvasta a kötelező helyreigazítást egy Donáth Annáról terjesztett valótlanság miatt, Juhász Péterrel, az Együtt volt társelnökével kapcsolatban 16 hazugságot kellene beismerniük, amit a jogerős bírósági ítélet és a kiszabott végrehajtási bírságok ellenére azóta sem hajlandóak teljesíteni.

Ezért Vajda Zoltán a következő kérdésekkel Varga Judithoz fordult:

  • Nemzeti Kormányunk jogállami definíciójába beletartozik-e, hogy mindenkinek be kell tartani a törvényeket? 
  • Nemzeti Kormányunk jogértelmezése szerint végre kell-e hajtani a jogerős bírósági ítéleteket? 
  • Egyetért-e azzal, hogy Magyarország alkotmányos identitásának védelme az állam minden szervének kötelessége, így különösen az igazságügyi miniszternek, tehát Önnek? 
  • Mit tesz annak érdekében, hogy a magyarországi helyzetre vonatkozó összes megbízható információ objektív és pártatlan elemzése csak arra a következtetésre vezethessen, hogy Magyarországon az Európai Unió alapvető értékeit tiszteletben tartják, és a jogállamiság elve érvényesüljön? 

A Media1 megjegyzi, hogy Juhász Péter az ügyben már a Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) Etikai Bizottságához is fordult, ahol azonban elutasították azon kérését, hogy indítsanak etikai eljárást. Indoklásuk szerint ugyanis „az Etikai Bizottság nem jár el olyan ügyekben, amelyekről a bíróság már korábban jogerős határozatot hozott és az idézett esetekben a szükséges jogi-erkölcsi elégtétel részben-egészben már megtörtént. A bíróság vagy más hatóság befejezett vagy folyamatban lévő eljárásban, beavatkozóként az Etikai Bizottság nem hoz döntést.” (Népszava)