h i r d e t é s

Rétvári szerint fontosabb Balog neve, mint az egészségügy

Olvasási idő
3perc
Eddig olvastam
a- a+

Rétvári szerint fontosabb Balog neve, mint az egészségügy

2018. szeptember 04. - 07:49

Rétvári kioktató stílusban is csak magyarázkodik

Forrás: RTL Klub

Rétvári a kórházi helyzetről úgy véli, hogy azért nem számoltatható el a jelenlegi kabinet, mert a szocialista képviselő, Kórozs Lajos több alkalommal sem helyesen írta le az EMMI korábbi miniszterének, Balog Zoltánnak nevét. Így is értelmezhetjük Rétvári reakcióját. Való igaz, a kölcsönös tisztelet egyik alapvető követelménye, hogy megjegyezzük ellenfeleink nevének pontos formáját. Ezzel pedig akaratlanul és sajnos – nemcsak a Fidesz kötekvő magatartása miatt – eszközt adott a kormány kezébe, félreütni a kérdést.

Bármilyen formában történő kommunikáció esetén nem megengedhető ilyen szintű pontatlanság.

Rétvári ezt ki is használta reakciójában. Az ő felelőssége persze ettől nem lesz kevesebb, hiszen nem az ő nevét írta helytelenül Kórozs.

„Az Ön felkészültségét pontosan jelzi, hogy írásbeli kérdéseiben Balog Zoltán korábbi EMMI miniszter nevét egyszer sem tudta helyesen leírni, hibásan viszont kilencszer"oktatta ki sajátos helyesírással Korózs Lajost az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) parlamenti államtitkára.

Révtári Bence tehát ismét keresetlen stílusban reagált egy, a köz érdekében nyilvános, a kormány alaptörvényből fakadó elszámoltatását érintő témában. /168 óra/

Hihetetlen, hogy egy ilyen amatőr hiba egyben nemcsak azt gátolja meg, hogy az egyébként fontos kérdésekre érdemi választ kapjunk, de annak lehetőségétől is megfoszt bennünket, hogy egy olyan kispályás amatőrt, mint amilyen az EMMI államtitkára is, kényelmetlen magyarázkodásra kényszerítsünk.

A szocialista képviselő – Balog Zolán nevét valóban minden esetben Baloghként feltüntetve – az alábbi kérdésekkel fordult Kásler Miklós erőforrás-miniszterhez és Varga Mihály pénzügyminiszterhez:

  • A Balog Zoltán minisztersége idején kinevezett kórházi vezetőket ért támadás után felvették-e a kapcsolatot elődjével, aki jelenleg miniszterelnöki biztosként végzi munkáját?
  • Milyen kár érte a betegeket, a dolgozókat és közvetve a magyar államot, ha mindaz igaz, amit Domokos László az ÁSZ elnöke állít az egészségügyben tapasztalható visszaélések kapcsán?
  • Mely kórházak és mely kórházi vezetők lehetnek érintettek az ÁSZ vizsgálatban?
  • Korábban megtette-e a szükséges jogi lépéseket az egészségügyért felelős miniszter, Balog Zoltán és az ő korábbi államtitkárai, hogy a most napvilágra került, – az ÁSZ elnökének nyilatkozata szerinti – az egészségügyet érintő visszaélések, szabálytalanságok felderítésre és megszüntetésre kerüljenek?
  • Volt-e tudomása Kásler Miklós miniszternek arról, hogy olyan visszaélések történtek az egészségügyben, amelyekről Domokos László beszél?
  • Az egészségügyet felügyelő minisztérium az elmúlt 3-4 évben milyen intézkedéseket hozott az ÁSZ jelentései alapján?
  • Korózs Varga Mihály pénzügyminiszternek feltett kérdésére is Rétvári nem válaszolt: a Balog Zoltán minisztersége idején kinevezett kórházi vezetőket ért támadás után felvették-e a kapcsolatot Balog Zoltánnal, aki jelenleg miniszterelnöki biztosként végzi munkáját, illetve az érintett kórházi vezetőkkel?
  • A Varga által vezetett Nemzetgazdasági Minisztérium, majd a szintén általa vezetett Pénzügyminisztérium az elmúlt 3-4 évben milyen intézkedéseket hozott az ÁSZ jelentései alapján, illetve Domokos László ÁSZ elnök nyilatkozatát követően?

A kérdések, mint ahogy fentebb is olvashatjuk, fontosabbak annál, minthogy csak úgy a kukába dobjuk egy akaratlan hiba miatt. Erre nyilván rájött Rétvári is, és megérezte azt is, hogy valamelyest mégis csak célszerű volna magyarázkodnia. Lássuk be, ebben már számot tevő gyakorlattal bír.

„Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ folyamatosan figyelemmel kíséri az irányítása alá tartozó egészségügyi intézmények gazdálkodását, illetve a közpénzek felhasználásának és a közvagyonnal való gazdálkodásnak a szabályosságát.

Az EMMI Egészségügyért Felelős Államtitkárságán 2018. július 31-én megalakult az Egészségügyi Gazdálkodási és Intézményfelügyeleti Kabinet, amelynek feladatai közé tartozik az egészségügyi ellátó intézmények gazdaságos, hatékony és eredményes működtetése.

Mindez sem magyarázza annak tényét, hogy az egyes intézmények azért keveredtek adósságba, mert az Orbán-kormány módszeres forráskivonást végez immáron kilencedik éve.