h i r d e t é s

Kijelölték Orbán Viktor új világrendbéli szerepét

Olvasási idő
3perc
Eddig olvastam
a- a+

Kijelölték Orbán Viktor új világrendbéli szerepét

2023. május 04. - 09:30

Jobboldali agytrösztök vezetői elemezték a magyar kormányfő politikáját.

Forrás: Koszticsák Szilárd/MTI/MTVA

„Egyes vezetők a nemzetközi érdekeket nézik, míg más vezetők az ország embereiért küzdenek, mint például Orbán Viktor. Ilyen vezetőkre van szüksége most Európának, ezt a szerepet kell felvállalnia az új világrendben” – fogalmazott Jerzy Kwasniewski, a lengyel Ordo Iuris jobboldali agytröszt elnöke egy szerdai konferencián. A magyar miniszterelnök szerepe mellett megvizsgálták a liberális és konzervatív gazdaságpolitikát, bemutatták ezek társadalmakra gyakorolt hatását.

„A baloldal teljesen fel van háborodva, és valósággal őrjöngenek, hogy Közép-Európában van egy sikeres, élénk, konzervatív kormány” – fogalmazott Chris Farrell, az amerikai Judicial Watch jogvédő intézet kutatási igazgatója az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány szerdai rendezvényén. 

ORBÁN VIKTOR CSODÁLJA A MAGÁNYOS CSILLAGÁLLAM (LONE STAR STATE) HAGYOMÁNYÁT, ÉS MAGYARORSZÁG EURÓPA MAGÁNYOS CSILLAGÁLLAMA

– idézte fel Farrell a magyar miniszterelnök Dallasban, a texasi CPAC konferencián tartott beszédét.

Chris Farrell 8+0200 Caption:Budapest 2023. május 3. Chris Farrell, az amerikai Judicial Watch jogvédő intézet kutatási igazgatója beszél a Keynestől az unortodox gazdasági megoldásokig címmel az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kerekasztal-beszélgetésén 2023. május 3-án - Fotó: Soós Lajos / MTI

Texast magányos csillagállamnak is becézik, emlékeztetve ezzel az állam Mexikóval szemben folytatott függetlenségi harcára. Az amerikai állam sokáig független köztársaság volt. Magyarországot abban az értelemben tartják magányos csillagállamnak, hogy a globalista törekvésekkel szemben a nemzeti érdekeket helyezi előtérbe, ami a meghívott előadók szerint egyre inkább ritkaság. 

Csütörtökön Budapesten elstartol a Konzervatív Politikai Akció Konferencia (CPAC), ahol arra törekednek, hogy a gazdaságpolitika területén is egységet mutassanak. Chris Farrell kutatási igazgató szerint Orbán Viktornak hatalmas követőtábora van az Egyesült Államokban a konzervatívok körében.

Háború a szuverén nemzetek ellen

„A baloldal az elmúlt évek válságait fegyverként használta fel a szuverén nemzetek ellen" – állapította meg Jerzy Kwasniewski, a lengyel Ordo Iuris jobboldali agytröszt elnöke. 

AZ EURÓPAI UNIÓ A NEMZETÁLLAMOK MEGGYENGÍTÉSÉRE ÉS EGY EURÓPAI SZUPERÁLLAM LÉTREHOZÁSÁRA TÖREKSZIK, AHOL BRÜSSZELBEN HOZZÁK MEG A FONTOS GAZDASÁGI ÉS POLITIKAI DÖNTÉSEKET

– vélekedett Kwasniewski, aki szerint fontos egy erős ellenállás szervezése a növekvő centralizációs törekvésekkel szemben. Megjegyezte, hogy egyes vezetők a nemzetközi érdekeket nézik, míg más vezetők az ország embereiért küzdenek, mint például Orbán Viktor. „Ilyen vezetőkre van szüksége most Európának, ezt a szerepet kell felvállalnia az új világrendben” – mondta.

Daniele Scalea, az olasz Centro Studi Machiavelli jobboldali politikai-stratégiai kutatóintézet elnöke, John O'Sullivan, a Danube Institute alapító-elnöke és Chris Farrell, az amerikai Judicial Watch jogvédő intézet kutatási igazgatója a Keynestől az unortodox gazdasági megoldásokig címmel az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kerekasztal-beszélgetésén a budapesti Lónyay-Hatvany Villában 2023. május 3-án - Fotó: Soós Lajos / MTI

Daniele Scalea, az olasz Machiavelli Center for Political and Strategic Studies intézet elnöke hozzátette, hogy a gazdaságnak alapvetően az embereket kell szolgálnia, és ebben rejlik a konzervatív gazdaságpolitika és a liberális közötti fő különbség.

A liberálisok azt akarják, hogy az emberek ideológiákat szolgáljanak

– emelte ki Scalea. John O'Sullivan, a budapesti Danube Institute elnöke hasonlóképpen vélekedett, és elmondta, hogy a nemzetközi szervezetek által előírt politikai megállapodások és célok torzítják a gazdasági intézkedéseket, amelyek így már nem feltétlenül szolgálják az átlagemberek érdekeit.

Mélyül a szakadék az elit és az átlagember között

Chris Farrell kritizálta a Biden-adminisztráció gazdasági intézkedéseit. Szerinte az elmúlt hetek bankcsődjei és az államadósság plafonjának emeléséről szóló megállapodás hiánya egyre inkább a 2008-as válság előtti állapotokra emlékeztetnek, miközben a Fehér Ház továbbra is azt hangoztatja, hogy a gazdaság alappillérei nincsenek veszélyben.

A washingtoni elit és az átlagemberek közötti szakadék még soha nem volt ilyen mély 

– fogalmazott Farrell. Aggályát fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy egyre több ország, például a BRICS-országok (Oroszország, Kína, Dél-Afrika, Brazília és India) fordulnak el az amerikai dollártól.

Daniele Scalea méltatta a magyar családpolitikát: a születések ösztönzése gazdaságilag helyes válasz a demográfiai csökkenés okozta problémákra, ellentétben a Brüsszel által támogatott bevándorláspolitikával. Szerinte az utóbbi nem segít a gazdasági kihívások leküzdésében, és még nehezebb helyzetbe sodorja a munkásosztályt. (Index)