h i r d e t é s

Fanyalognak a vesztes Clintonisták, ahelyett, hogy szembenéznének a valósággal!

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Fanyalognak a vesztes Clintonisták, ahelyett, hogy szembenéznének a valósággal!

2016. november 15. - 10:17
0 komment

Az amerikai elnökválasztás után kirajzolódik, hogy a vesztesek a fő hibát a facebook-ban találják meg, lassan ez a szolgáltató lesz a főgonosz. 

Forrás: ABCNews.com

Egyetlen olyan írást sem olvastam, amelyik azzal foglalkozott volna, hogy mit kell tenni annak érdekében, hogy a facebook „vélemény diktatúrája” ne tudjon érvényesülni.

Mit kell tenni már óvodás korban azért, hogy a gyerekeket felkészítsük a virtuális világ megértése és használata érdekében. Mit jelent a tudás, az ismeret a 21. században, mit értünk kommunikáció alatt, mit jelent a befolyásolás, a sor hosszan folytatható. Helyette viszont arról olvashatunk, hogy kibertámadás, titkosszolgálati befolyás, társadalmi manipuláció, hamis adatterjesztés, vásárlásra kényszerítés, stb. Clinton csapata és választói keseregnek és szerintem téves következtetésekre jutva azt sugallják, hogy a közösségi oldalt korlátozni, ellenőrizni kell. Amennyiben ezt komolyan gondolják akkor nem tesznek kevesebbet, mint például az ilyen sérülékeny vagy megsérült demokráciák ellenzéki véleményének közzétételének korlátozását, a hozzáférés szűkítését. Az egyes államok vezetői és most szándékosan nem írtam neveket, másra sem várnak, mint arra, hogy lépéseket tehessenek annak érdekében, hogy a facebook-ot korlátozzák, szűrjék.

Írások ezrei foglalkoznak azzal, hogy az oroszok beavatkoztak az amerikai elnökválasztás rendszerébe, de egyet sem olvastam, hogy hol voltak azok az amerikai szervezetek, amelyeknek ezt meg kellett volna akadályozni. Egyes országok GDP-jét meghaladó összegeket emészt fel a CIA és az FBI költségvetése és ebből nem került az oroszok megfékezésére?

Amennyiben igaz, hogy az oroszok meg tudták manipulálni az USA-t, akkor felvetődik a kérdés, hogy melyik ország a fejlettebb az informatikában? Szerintem nem kérdés, hogy az USA, akkor, ha bekapcsolom a szűrőimet, azonnal feltevődik a kérdés miről is szól a propaganda az orosz befolyásról, mi fogja követni és miért, és mikor?

Az egyre inkább látszik, hogy a virtuális világ, tudás és az ehhez kapcsolódó szűrés nélkül, bárki számára veszélyessé és manipulatívvá válhat, éppen ezért a hagyományos oktatási rendszereket alapjaiban kell átalakítani ahhoz, hogy a kiszolgáltatottságot csökkenteni tudjuk. Az ember agyát alapinformációkkal kell feltölteni és a lehet, nem lehet állandó felvetésének képességével. Az ellenőrzés már a kérdés felvetés után a világhálóra feltöltött adatok alapján elvégezhető.

Tananyagként kellene kezelni azt, hogy el tudják különíteni a hírt az információtól, ehhez viszont nem deriválni, meg integrálni kell, hanem gondolkodni.

Sokkal fontosabb, hogy össze tudjanak kötni szavakat és mögé tartalmakat gondolni, mint költők verseit és életrajzát bemagolni. Amennyiben, addig képes lesz valaki eljutni, hogy Ady-költő- újságíró-vers, akkor már jöhet a világháló. Ez teljesen más gondolkodást és lényeglátást kíván meg. Félreértés ne essék, nem azt állítom, hogy a hagyományos tudást el kell vetni, de azt mindenképpen, hogy a mai tudásunk nem kompatibilis a hálózatos társadalom bonyolult rendszerével.

Visszatérve az amerikai elnökválasztásra, Clinton több pénzt költött el, de ebből a csapata képtelen volt a modern eszközök legyártására és az új tudás integrálására.

Trump csapatának társadalomismerete teljesebb és modernebb volt, mint Clintoné és éppen ezért a választók széles rétegével el tudta hitetni, hogy ő nem az utolsó reménye az államoknak, hanem az utolsó esélye!

Nyolc és négy évvel ezelőtt Obama csapata éppen a facebook-ot felhasználva vezette győzelemre Obamát, a lehetőség Clinton előtt is ott volt, nem tudott vele élni.

Ez az írás nem kíván a jelöltek és környezetük politikai és társadalmi megközelítéseivel és annak hosszú távú, pozitív és negatív következményeivel foglalkozni!