h i r d e t é s

Eljárás indul, csak nem az MTVA erőszaktevői ellen

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Eljárás indul, csak nem az MTVA erőszaktevői ellen

2019. január 09. - 08:05

Nem mondhatjuk, hogy a hatóságok tétlenkednének. Bár folyamatosan tájékoztatják őket, hogy a tüntetéssorozat értük is szól – az 5 pontból álló követelés egyike éppen az ő érdekük lenne – mégsem érzik úgy, hogy ideje volna elgondolkodniuk, kiket is kéne szolgálniuk és védeniük.

Biztonsági őrök az MTVA Kunigundai utcai székházában - Forrás: index.hu

Mert ahogy a dolgok állnak, ez továbbra sem tiszta számukra. Miközben az MTVA épületében törvénytelenül és erőszakosan eljáró személyzete ellen érdemi nyomozás olyannyira nem indult, hogy az Átlátszónak kell kikérnie az ügyben jogszerűtlenül eljáró biztonságiak adatait, a Központi Nyomozó Főügyészség elé került a Fekete-Győr András „füstbombázása” miatt tett feljelentés.

A gyanú szerint a Momentum elnöke még december 13-án dobott a rendőrök felé egy füstgránátot a Parlamentnél. A Momentum elnöke elismerte a füstbombázást, de semmiféle erőszakos szándéka nem volt, nem kívánt senkit, főként nem rendőrt bántalmazni. Fekete-Győr már akkor számított az eljárásra.

A feljelentéseiről ismert Tényi István fordult a BRFK-hoz az ügyben, ők továbbították az ügyészségnek az esetet. És a Pesti Srácok információi szerint a vádhatóság most hivatalos személy elleni erőszak gyanúját vizsgálja és hamarosan dönteni fog a nyomozás megindításáról vagy a feljelentés elutasításáról. /168 óra/

Sajátos magatartás ez a hatóságok részéről. Különösen annak tükrében, hogy a helyszínre kivezényelt rendőrök élő egyenesben nézhették végig, ahogy a biztonságiak hatáskörüket jócskán túllépve erőszakosan kiakolbólították az ellenzéki politikusokat az MTVA székházából.

Mindamellett, hogy az egyébként partieszköznek nevezett füstbomba valóban nem a legbölcsebb választás volt a nemtetszés kifejezésére, el kell gondolkodnunk azon, hogy a különben ártalmatlan eszköz mennyiben minősül hatóság elleni erőszaknak.

Mindeközben feljelentések sorát tették ellenzéki képviselők, de eddig semmiféle hivatalos tájékoztatás nincs arról, hogy eljárás indult volna, vagy indulna az MTVA Kunigunda utcai székházában dokumentáltan történt, több ellenzéki képviselőt, de elsősorban a DK-s Varju Lászlót ért erőszak kapcsán. December 17-én a rendőrök egyetlen egyszer sem léptek fel a képviselők védelmében a biztonsági emberekkel szemben.

Minden jel arra utal, hogy a hatóságok kormányzati szintről kapott parancs alapján igyekeznek az ellenzékkel elvitetni ezt a balhét is. Amivel csak minden valószínűség szerint csak tovább hergelik a tiltakozókat.