h i r d e t é s

Dzsihád a Koránabn

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Dzsihád a Koránabn

2020. szeptember 12. - 19:26

Allah megváltotta a hívőktől azok életét, vagyonát, miáltal övék az Égi Kertek. Küzdenek Allah útján, ölnek és megöletnek. Ez az Ő Igaz ígérete a Tórában, Evangéliumban és a Koránban. Ki hűbb Ígéretéhez, mint Allah? Örvendezzetek fogadalmatok miatt, amit tettetek! Ez a hatalmas győzelem. (Korán 9:111)

Magunkat és minden tulajdonunkat Allahnak ajánljuk és Allah ezért megváltást ad. Ez a megváltás Igaz doktrínája. Tanításaink alapján ez a doktrína szerepel a korábbi kinyilatkoztatásokban, az eredeti Mózesi Törvényekben és eredeti Jézusi Evangéliumban is. Az Iszlám minden más megváltást elutasít. Így a Keresztényi megváltást sem ismeri el, ahol egy másik ember szenvedése, kínhalála és vére váltja meg az embereket saját bűnüktől. Saját önelszámolásunk az, ami alapja lehet saját megváltásunknak és ezt nem alapozhatjuk más ember erényeire. Elszámolásunk önmagunkkal vezethet minket a küzdelemre az Ügyért spirituális és fizikai utakon egyaránt. A fizikai küzdelem tekintetében az eltérő korok, eltérő teológiai véleményt fogalmaznak meg. Szent Pál a Hit értékes gyümölcseként, ideálként említi Gideont, Barakot és az Ótestamentum többi harcosát. „ 32És mit mondjak még? Hiszen kifogynék az időből, ha szólnék Gedeonról, Bárákról, Sámsonról, Jeftéről, Dávidról, Sámuelről és a prófétákról; 33Akik hit által országokat győztek le, igazságot cselekedtek, az ígéreteket elnyerték, az oroszlánok száját betömték. 34Megoltották a tűznek erejét, megmenekedtek a kard élitől, felerősödtek a betegségből, erősek lettek a háborúban, megszalasztották az idegenek táborait.” (Zsidó levél 11:32-34).

Számos félreértés övezi a dzsihádot…A szó jelentése küzdelem, ahogy Madách végszava az Ember Tragédiájában: „Ember küzdj és bízva bízzál”. Ennél tökéletesebben nem is lehetne megfogalmazni.
Tehát a dzsihád nem szent háborút jelent. A legfontosabb kategóriái békések. Ha valaki teljesíti feladatát, példaértékűt nyújt szakmájában, ha családját tisztességgel ellátja, emeli vallásának megbecsülését környezetében, az asszony, ha gyermeket szül, ez mind dzsihád. Az utolsó kategória a fegyver viselése abban az esetben, ha életeket és javakat ment meg általa, de csakis védelmi célból. A dzsihád a shariya értelmében nem lehet támadó jellegű. Olyan, akár a szervezet immunrendszere.
Csak a bekerült kórokozókat semlegesíti, de immunrendszerrel nem lehet fertőzni… Ezt mai sejkjeink rendesen kiforgatták… Láthatjuk, maga a Korán említi, hogy a többi vallás hívőre is éppúgy meghagyás a dzsihád, hiszen feketén-fehéren ott szerepel ez az előző szent könyvekben is. A Korán itt is kinyilvánítja, hogy az előző könyvek követői is hívők! Ezt sem így értelmezik a dzsihád sejkek… Dzsiháddal nem vezethetőek le kicsinyes indulatok, konfliktusok. Nem vihető le „Nemzeti” szintre és kiáltható ki „Nemzeti Dzsihád”.
Fentieket összefoglalva: Támadást intézni egy más társadalom irányába, ott hívők életére és javaira törni, nem dzsihád, függetlenül attól, hogy muzulmánok a támadók. Viszont a megtámadottak részéről a védekezés, pedig dzsihád, még akkor is, ha más vallások hívei.

De a dzsihádok közül mindent felülmúl a lélek dzsihádja (dzsihád el-Nafsz), mellyel saját magunk Egóját győzzük le.

Címkék: