h i r d e t é s

Az őszödi beszédet Gyurcsány szivárogtatta ki

Olvasási idő
3perc
Eddig olvastam
a- a+

Az őszödi beszédet Gyurcsány szivárogtatta ki

2016. május 26. - 09:20
3 komment

Szeptemberben lesz tíz éve, hogy az azóta „őszödi beszédként” elhíresült – Gyurcsány által a parlamenti választások után, Őszödön zárt körben elmondott – beszéd egyes részleteit manipulálva nyilvánosságra hozta az ország szinte összes médiuma. 

A beszéd és az utána következő események, kiegészülve október 23-ával, a magyar politikatörténet legsötétebb története lett.

Magyarország egy gátlástalan, populista lejtőre került, Gyurcsányt belökte a létező, de irányításra és vezetésre képtelen helyzetbe. Az utca szava és cselekedete megmutatta azt a zavart, a le nem tisztázott viszonyrendszert, amiben éltünk.

Orbán hataloméhségének és Gyurcsány tehetségtelenségének következtében átíródott a rendszerváltásnál kialakult és kialkudott demokratikus berendezkedés minden alappontja, először verbálisan, majd 2010-ben a felhatalmazás nélküli „fülkeforradalomban”.

Az „őszödi beszéd” kapcsán felszínre került az ország mentális és morális állapotának szinte minden eleme és vele együtt a primitív szennye.

Az események kapcsán Orbán nagy erővel és mély indulattal törésvonalat hozott létre a társadalomban a Gyurcsányhoz való viszony, valamint az események alatt történt jogos és jogtalan rendőri fellépések mentén.

Gyurcsány a politikai életéért és létéért küzdve, szintén törésvonalat alakított ki a beszédhez való viszonyulás alapján, megalapozva és megágyazva ezzel a mai pártjának létét.

Ezt egészítette ki a magyar értelmiség jelentős része azzal, hogy nem próbálta a kialakult helyzetet objektíven és a magyar társadalom szüksége és érdeke szerint elemezni és értékelni. A már évtizedek óta meglévő urbánus és nemzeti szellemi körökből villámgyorsan szekértáborokat hoztak létre, amelyek megszüntették, mondhatnám kiiktatták a vita és az ebből kihozható konszenzus esélyét, ezzel kezdetét vette a ballib értelmiség karanténba zárása.

Orbán a politikai ellenfeleit nemzetellenesnek, sőt árulóknak állította be. Gyurcsánynak erre nem volt ellenszere, de politikai bátorsága sem a lemondásra.

Minden hatalomban töltött napja egy tégla volt a 2010-ben létrejött 2/3 falába.

Gyurcsány minden még meglévő politikai és média erejével azt próbálta erősíteni, hogy nem az a hibás, aki a politikai beszédet ilyen módon interpretálta, hanem az, aki azt eljuttatta a médiának.

Nekem azóta is meggyőződésem, hogy Gyurcsány döntött a beszéd kiadásáról, amit az érdekén és az ő személyének ismeretén kívül semmivel sem tudok alátámasztani, mint ahogy egyetlen kiadási verziót sem tudtak bizonyítani.

Azonban, ha figyelembe vesszük az akkori helyzetet, hogy a költségvetés állapotáról valóban hazudtak és félrevezették a magyar társadalmat, de ennél rosszabb, hogy az országot finanszírozó pénzügyi csoportokat is, valamint, hogy Gyurcsány a 2006-os kampányban egy olyan meseországról beszélt, amelynek a megvalósításához nem álltak rendelkezésre források. A kampányban a meseországhoz involválta az összes bal és liberális polgármestert, valamint az összes önkormányzati képviselőt és mozgalmi embert is.

A felkorbácsolt vágyak után megjelentek az igények, amelyek kielégítésére nem voltak meg a feltételek.

Őszödön a meddő vita után szünet következett, majd Gyurcsány vélhetően egy vagy két whisky után elmondta a beszédet, a választási győztes erejéből és felbőszült miniszterelnök pozíciójából!

A beszéd tartalmilag az adott ország állapothoz illő, és azt jól leíró, érzelemdús és a Gyurcsányra szűk körben jellemző primitív kiszólásokkal bőven megtűzdelt lett.

Azonban van egy fontos momentum, nevezetesen az, hogy nem a társadalomnak és nem ahhoz szólt, hanem a jelenlévő parlamenti képviselőkhöz és önkormányzati vezetőkhöz.

Az „őszödi beszéd” egy hadüzenet volt a bal és liberális önkormányzati vezetőknek, mi több egy fenyegetés a „tejhatalmú” miniszterelnöktől.

Gyurcsány ezen a napon döntötte el, hogy leszámol velük és politikai hatalmát függetleníti tőlük. Ezért mondom azt, hogy kizárólag neki volt érdeke a beszédet kiszivárogtatni, mert neki volt egyértelmű politikai célja, mások ilyen jellegű célja ebben az időben nem volt ismert.

Őszöd lett Gyurcsány politikai Waterlooja, amit ő, mint tehetséges és ambiciózus ember elfogadni nem tud, éppen ezért borítja be a mai ellenzéki politizálást is az „őszöd beszéd” guanója és annak szaga!

Őszöd egyben a baloldali és liberális politika erők agóniájának kezdete és máig ható következménye!

3 komment