h i r d e t é s

A rettegés korszakát hirdette meg a Fidesz

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

A rettegés korszakát hirdette meg a Fidesz

2015. december 18. - 08:16
0 komment

Túlhaladt a vita az Ákosnak igaza van, vagy nincs, a Telekom jól döntött, amiért kihátrált az énekes mögül, vagy nem kérdéskörökön. 

A kormány olyan lépésre szánta el magát, amely minden eddigi képzeletet felülmúl: központi utasítás alapján az összes minisztérium és azok háttérintézményei felbontják a Telekommal kötött szerződéseiket.

Kovács Zoltán az MTI kérdésére elmondta: a kabinet szerdai ülésén foglalkozott a Magyar Telekom azon lépésével, amelyben felmondta támogatói szerződését Kovács Ákos énekessel. "A kormány megdöbbenéssel értesült a Telekom lépéséről, amely meggyőződésünk szerint mind a magyar alkotmány szellemével, mind pedig betűjével ellentétes" - magyarázta a döntést Kovács. Ezek szerint Magyarországon egy vállalat nem döntheti el, hogy melyik előadóművészt, melyik magánszemélyt szponzorálja, mert ha az a személy a hatalomnak kedves, akkor támogatni kötelesség? Ráadásul egy közbeszerzésen nyert szerződést egyik pillanatról a másikra nem is lehet büntetlenül felmondani. Egy per elvesztése akár milliárdos nagyságrendű veszteséggel is járhat a magyar adófizetőknek.

Miféle fázisba ért az Orbán-rezsim, ha két nap leforgása alatt határozat születik arról, hogy egy európai szellemiségű értékeket képviselő és azok mellett kiálló cégcsoport teljes körű bojkottját hirdeti meg az állam, amiért szerződést bont egy énekessel? A popzenésszel való együttműködés megszűnt, így a Telekomból ellenségképet gyártottak, csak mert nem értett egyet azzal, hogy (újra hangsúlyozva) egy magánszemély nem éppen a haladó korszellem jegyében nyilatkozott a nőkről?

Eddig nagyon szerettük a Telekomot, hiszen Ákost is szponzorálta. A kormány tíz hónapja még úgy fogalmazott: "a Telekom Magyarországon és Magyarországért való hosszú távú elkötelezettségének további megerősítése érdekében a kölcsönös bizalmon és kiszámíthatóságon alapuló párbeszéd biztosítása a cél." Mára viszont - ahogy az Orwell könyvben olvashatjuk - már nem Eurázsiával, hanem Óceániával háborúzunk, és mindig is velük álltunk hadban, tehát a Telekom rossz! Tessék megjegyezni, és a kormányablakoknál lehetőleg ne adjunk meg 30-as előhívót értesítési címnek, mert a végén még a NAV-val is meggyűlik a bajunk!

A kormány kapkodó lépésével épp most teszi tönkre Ákost. Ha volt, aki az interjút nem is vette alapul, mert szerette a zenéjét, az egy ilyen válaszreakció után aligha fog Ákos-koncertre menni. A Fidesz ugyanis végérvényesen összemosta saját magával az előadót, méghozzá oly' módon, hogy erődemonstrációval szemléltette: egy német cég itt ne pattogjon, főként ne szemben a kormánnyal.

A Fidesz emelte a tétet. Olyan diplomáciai lavinát indíthat el, amely a német-magyar gazdasági kapcsolatokat, együttműködéseket és a német érdekeltségű multi cégeket más viszonyba hozza velünk. Németország pedig - főként, ha esélyegyenlőségről, emberi jogokról van szó - nem igazán szokott tágítani, és ne legyenek illúzióink: egy ilyen lépésre elvi okokból is, Németország keményen vissza fog vágni.

Az internet felrobbant, mindenütt a szerződésbontásról olvasunk, de ez már nem a tegnapi nap kategóriája, ahol mémekkel nevetgélünk és sírunk egyben, hanem ez az a pont, amikor elkezdünk félni. Amikor felismerjük, mit is jelent az, ha a Fidesszel szembemegyünk, és mindannyian tudjuk: ez üzenet számunkra is. Beilleszkedni, simulni vagy semmivé lenni. Ezek a lehetőségek.

 

Jabronka Richárd / stop.hu